Ogłoszenia 21 października 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ewangelii św. Marka: Jezus powiedział do swoich uczniów wskazując na siebie: „Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 22 X – św. Jana Pawła II, papieża; 28 X – św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła.
– W dzisiejszą niedzielę Kościół obchodzi Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlimy się, aby światło Ewangelii dotarło do wszystkich narodów oraz za misjonarzy i misjonarki i o nowe powołania misyjne. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na cele misyjne.

– 22 X pn. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski w życiu małżeńskim dla Małgorzaty i Michała w 1-rocz. ślubu;
– 23 X wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Pawła Rysia zam. rodzina Rysiów;
– 24 X śr. w Grodzisku o 18. – o zdrowie i Boże bł. dla rodziny Stachów, ich dzieci, wnuków i prawnuków;
– 25 X czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Tadeusza Boronia w 1-rocz. śm.;
– 26 X pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Stanisławę Cierpiałę i za zmarłych z rodz. Cierpiałów i Wawrów;
– 27 X sob.
– o 15. w Ojcowie – ślub Anny Kłósek i Jerzego Eliasiewicza;
– o 17. w Grodzisku – o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla Tadeusza w 50-rocz. urodzin oraz z ok. imienin;
– 28 X w niedzielę

– o 8. – za śp. Władysławę Wawro w 6 rocz. śm. i za zm. z rodziny;
– o 10. – za śp. Tadeusza Jakubka;
– o 16. – w int. Parafii;
– o 12. – Msza św. dziękczynna z ok. 60 rocz. urodzin i 40 rocz. życia zakonnego siostry Miriam z prośbą o Boże bł., zdrowie i opiekę Św. Rodziny.

W miesiącu październiku Msza św. wieczorna w niedziele jest odprawiana w Ojcowie o godz. 16. Natomiast, od listopada do kwietnia nie będzie już wieczornej Mszy św. Przypominam również, że w październiku przez cały miesiąc modlimy się na różańcu po każdej wieczornej Mszy św.

W Tygodniku Niedziela temat numeru – w 40. rocznicę inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II: Papież przełomu tysiącleci.
W Gościu Niedzielnym polecam artykuł – o godnym przyjmowaniu Komunii świętej. „Nie można przyjmować Komunii św. w stanie grzechu ciężkiego. Konsekwencją takiego postępowania jest zaciągnięcie kolejnego grzechu ciężkiego”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask Bożych.