Ogłoszenia 21 kwietnia 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną

Słowo życia z Ew. św. Jana Ap.: „Jezus powiedział: Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce”.

Dzisiejsza niedziela nazwana jest Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele. Prosimy Jezusa Chrystusa, aby powołał świadków Ewangelii według serca swego. Wspieramy naszą modlitwą naszych biskupów, kapłanów i seminarzystów.

W liturgii tego tygodnia wspominamy: – 23 IV – Uroczystość św. Wojciecha b.m. głównego patrona Polski; – 24 IV – św. Jerzego m.; – 25 IV – święto św. Marka Ewangelisty;

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 22 IV pon. w Ojcowie o 18. – za śp. Jerzego Szańcę;
– 23 IV wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Lucynę Glanowską, zam. synowa Barbara z rodz.;
– 24 IV śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Jana Glonka, zam. chrześnik Wojciech;
– 25 IV czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Krystynę Szwajcowską, Juliana i Roberta Tarapacz, zam. rodz. Tarapacz;
– 26 IV pt. w Ojcowie o 18. – Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże bł. i potrzebne łaski dla ks. Stanisława Bąka z ok. 80 rocz. urodzin, zam. siostra i brat z rodzinami;
– 27 IV sob. w Ojcowie o 18. – za śp. Annę i Józefa Paczyńskich, za Janinę i Jana Jeląkiewicz oraz za zm. z rodzin Gądków, Paczyńskich i Jeląkiewicz;
– 28 IV niedziela
w Ojcowie

– o 8. – za śp. Tadeusza w 6 rocz. śm. i za Władysława Jasińskich;
– o 10. – za śp. Irenę Krawczyk w rocz. śm. oraz za Władysława i Jacka Krawczyków;
– o 18 – za Parafian;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Adolfa Wiewiórę.

Z prasy katolickiej:
W Tygodniku Gość Niedzielny temat główny: O godności człowieka. Nie można oddzielić wiary od obrony godności ludzkiej, ewangelizacji od promowania godnego życia.
W Tygodniku Niedziela, w części Treści wiary, wierzę w ciała zmartwychwstanie. Po co nam ciało w niebie? Polecam też nowy numer dwumiesięcznika Historia Kościoła.

Maleńka Zosia cierpi na padaczkę lekooporną, codzienne ataki utrudniają jej rozwój i mogą zagrażać jej życiu. Kosztowna diagnostyka w Schön Klinik w Niemczech jest szansą na znalezienie odpowiedniego leczenia, a tym samym na życie bez napadów, rozwój i szczęśliwe dzieciństwo. Dlatego dzisiaj po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary na pomoc dla Zosi. Szczegółowej informacje o zbiórce są na stronie -> pomagam.pl/cynbnf. Dziękuję za wszelką pomoc.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask Bożych.