Ogłoszenia 14 kwietnia 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną

Słowo życia z 1-go Listu św. Jana Ap.: „Jezus Chrystus jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy, i nie tylko za nasze, lecz również za grzechy całego świata. Po tym zaś poznajemy, że Go znamy, jeżeli zachowujemy Jego przykazania”.

Dzisiejsza niedziela nazwana jest Niedzielą Biblijną. Dzisiaj przypada Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Jesteśmy zachęcani, aby karmić się słowem Bożym jak chlebem. Dzisiaj też przypada Święto Chrztu Polski.
Przypominam o obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Otwórzmy się na Boże miłosierdzie. Dziękuję serdecznie za wszystkim ofiary składane na prace w parafii. Bóg zapłać!

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 15 IV pon. w Ojcowie o 18. – za śp. Lucynę Glanowską, zam. siostra Jadwiga z rodz.;
– 16 IV wt. w Grodzisku o 18. – o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla rodziców w 40 rocz. ślubu, zam. córka Paulina;
– 17 IV śr. w Grodzisku o 17. – za śp. Janinę i Józefa Paw, zam. syn Stanisław z rodz.;
– 18 IV czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Lucynę Glanowską, zam. Dyrekcja i pracownicy IV Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie;
– 19 IV pt. w Grodzisku o 18. – za śp. Salomeę i Michała Marszałek;
– 20 IV sob. w Ojcowie o 18. – za śp. Annę i Józefa Paczyńskich oraz za zm. z rodz. Paczyńskich i Gądków;
– 21 IV niedziela
w Ojcowie

– o 8. – za śp. Jadwigę Szafran w 8 rocz. śm. i za Parafian;
– o 10. – za śp. Helenę i Lucjana Bosaków i za zm. z rodz..;
– o 18 – za śp. Grażynę Budziowską;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Zofię Siudy i Małgorzatę Natkaniec.

Z prasy katolickiej: W Tygodniku Gość Niedzielny temat główny: Święto Chrztu Polski. Czy ustanowione przed pięciu laty święto pomaga nam zrozumieć naszą tożsamość?
W Tygodniku Niedziela temat numeru: Komu wierzy współczesny człowiek?

Maleńka Zosia cierpi na padaczkę lekooporną, codzienne ataki utrudniają jej rozwój i mogą zagrażać jej życiu. Kosztowna diagnostyka w Schön Klinik w Niemczech jest szansą na znalezienie odpowiedniego leczenia, a tym samym na życie bez napadów, rozwój i szczęśliwe dzieciństwo. Dlatego w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek fundacji „Mój Sen”, po Mszach św., na pomoc dla Zosi. Szczegółowej informacje o zbiórce są na stronie pomagam.pl/cynbnf. Dziękuję za wszelką pomoc.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask Bożych.