Ogłoszenia 17 marca 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

Słowo życia z Ewangelii św. Jana: Jezus powiedział: „Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne”.

Zbliżamy się wielkimi krokami do końca czasu Wielkiego Postu.
Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową, nazywaną Niedzielą Męki Pańskiej. Na liturgię przynieśmy palmy, aby zaśpiewać Hosanna Synowi Dawidowemu, a następnie wsłuchać się w opis Męki Pańskiej. Na początku wszystkich Mszy świętych będziemy uczestniczyć w obrzędzie błogosławieństwa palm.
W tym dniu przypada również wspomnienie błogosławionej rodziny Ulmów oraz Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów. 24 marca obchodzimy też Narodowy Dzień Życia.
Natomiast 19 marca zapraszam na Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msza św. w Ojcowie o godz. 17.
Zapraszam w piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej – o godz. 16.30 w kaplicy w Ojcowie. Natomiast w niedziele, po Mszy św. o godz. 8. na nabożeństwo Gorzkich Żali.
W dniach od 16 do 23 marca, w naszej diecezji, trwa peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów. Ostatnim z kościołów stacyjnych w naszej diecezji będzie kościół w Smardzowicach. Chcemy zawierzyć Panu Bogu nasze rodziny przez wstawiennictwo męczeńskiej rodziny. Zapraszam na uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza w sobotę 23 marca o godz. 12. w Smardzowicach. Szczegółowy program w ogłoszeniach w gablocie i na stronie internetowej parafii.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 18 III pn. w Kaplicy św. Alberta o 7. – o zdrowie dla Łukasza Zadęckiego; – w Ojcowie o 17. – za śp. Lucynę Glanowską, zam. Zofia Baran z rodz.;
– 19 III wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Józefa, Mariannę i Zbigniewa Kasprzyków, Józefa Katarzyńskiego i Józefa Dońka;
– 20 III śr. w Grodzisku o 17. – za śp. Andrzeja Wilczyńskiego w 4 rocz. śm. i Kazimierza Strózika;
– 21 III czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Lucynę Glanowską, zam. Mariusz Muzyk z rodz.;
– 22 III pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Józefę, Antoniego i Wacława Boroniów;
– 23 III sob. w Ojcowie o 17. – za śp. Józefa Kolosa;
– 24 III w niedzielę
w Ojcowie

– o 8 – za śp. Janusza Woszczka;
– o 10. – za śp. Marka i Barbarę Sewerynów;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Jana Wachulca, zam. koleżanki żony.

Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję za ofiary na kwiaty do grobu Bożego. Bóg zapłać!

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

W tygodniku Gość Niedzielny temat główny: Relikwie na sprzedaż? Zamykanie kościołów na Zachodzie przyczyniło się do handlu relikwiami. Wielu wiernych nie może się z tym pogodzić.
W tygodniku Niedziela temat wydania: Gdy boli dusza. Wobec problemu samobójstwa wśród dzieci i młodzieży w Polsce.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.