Ogłoszenia 30 września 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed Ewangelią: „Słowo Twoje, Panie, jest prawdą, uświęć nas w prawdzie.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 1 X – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; – 2 X – świętych Aniołów Stróżów; – 4 X – św. Franciszka z Asyżu; – 5 X – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

– 1 X pn. w Ojcowie o 17. – o Boże bł. i zdrowie dla Zuzanny w 1 rocz. urodzin i o Bożą opiekę dla całej rodziny;
– 2 X wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Władysława Jasińskiego, zam. syn Marek z rodziną;
– 3 X śr. w Ojcowie o 18. – za śp. Andrzeja Łapkę, zam. Danuta i Jerzy Łudzik;
– 4 X czw. w Ojcowie o 18. – o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla Karola z ok. 18 rocz. urodzin, zam. rodzice i rodzeństwo;
– 5 X w pt. w Ojcowie o 18. – w 5 rocz. ślubu Weroniki i Kamila o Boże bł. na dalsze lata życia małżeńskiego i o Bożą opiekę dla dzieci;
– 6 X w sobotę
– o 14.00 w Ojcowie – ślub Klaudii Kwiatek i Daniela Staśko;
– o 15.30 w Ojcowie – ślub Urszuli Lelito i Piotra Trzcionki;
– o 18.00 w Ojcowie – za śp. Józefę Katarzyńską;
– 7 X w niedzielę

– o 8. – o Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla Członków Koła Różańcowego i za śp. zmarłych Członków Koła;
– o 10. – za śp. Jadwigę Szafran z ok. imienin;
– o 16. – w 13 rocz. ślubu Małgorzaty i Grzegorza o Boże bł. i potrzebne łaski dla małżonków i dla rodziny;
– o 12. – za Parafian; Podczas Mszy św. chrzest przyjmie Patryk Pawlik.

Przypominam, że w miesiącu październiku Msza św. wieczorna w niedziele, będzie odprawiana w Ojcowie o godz. 16.

Miesiąc październik, to szczególny czas modlitwy różańcowej. W naszej parafii będziemy się modlić na różańcu codziennie po wieczornej Mszy św. Zachęcam też, abyśmy się modlili na różańcu w kręgu naszych rodzin. Z racji 1-szego piątku miesiąca spowiedź św. w piątek w Ojcowie od godz. 17.30. W sobotę wieczorem Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP. Zapraszam.

W Tygodniku Niedziela temat wydania: Synod o młodych. Polecam artykuł: Rodzina i szkoła w opinii młodzieży.
W Gościu Niedzielnym polecam artykuł o św. Teresie z Lisieux: Mała wielka święta.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.

I jeszcze oferta pomocy: Jedna z rodzin chce przekazać osobom potrzebującym dwa tapczany pojedyncze w dobrym stanie. Dla osób zainteresowanych telefon kontaktowy można otrzymać w zakrystii po Mszy św.