Ogłoszenia 23 września 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ew. św. Marka: Jezus powiedział do swoich uczniów: „Kto jedno z tych dzieci przyjmuje w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, nie Mnie przyjmuje, lecz Tego, który Mnie posłał.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 25 IX – bł. Władysława z Gielniowa, kapłana; – 26 IX – rocznica poświęcenia Kościoła Katedralnego w Kielcach, święto; – 27 IX – św. Wincentego a Paulo, kapłana; – 28 IX – św. Wacława, męczennika; – 28 IX – świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, święto.

– 24 IX pn. o 18. w Ojcowie – Msza św. dziękczynna w 60 rocz. zawarcia sakramentu małżeństwa Marii i Władysława, z prośbą o Boże bł., opiekę Matki Bożej i zdrowie dla małżonków, dzieci, wnuków i prawnuków;
– 25 IX wt. o 18. w Ojcowie – za śp. Tadeusza Jasińskiego, zam. brat z rodziną oraz za śp. Stefana Szwabika, zam. wnuczka Paulina z rodziną;
– 26 IX śr. o 18. w Grodzisku – za śp. Marię Piekaj, zam. chrześnica z rodziną;
– 27 IX czw. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Adama, Tomasza i Filipa.;
– 28 IX w pt. w Grodzisku o 18. – za śp. Weronikę, Piotra, Władysławę, Władysława i Stanisława Bielańskich oraz Marka Stachurę;
– 29 IX w sob. w Ojcowie o 15. – ślub Edyty Wójcik i Roberta Karcz; – o 18. w Ojcowie – w 1-szą rocz. urodzin Wojtusia o Bożą opiekę i potrzebne łaski, zam. babcia;
– 30 IX w niedzielę

– o 8. – o Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla Teresy z ok. imienin;
– o 10. – za śp. Antoniego i Tadeusza Boroniów, zam. córka Zofia z rodziną;
– o 12. – za śp. Piotra Tarnówkę w 8 rocz. śm.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny są wyłożone na ławce przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.