Ogłoszenia 20 sierpnia 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Księgi proroka Izajasza: „Tak mówi Pan: „Zachowujcie prawo i przestrzegajcie sprawiedliwości, bo moje zbawienie już wnet nadejdzie i moja sprawiedliwość ma się objawić.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– 21VIII – św. Piusa X, papieża; – 22VIII – NMP Królowej; – 24VIII – św. Bartłomieja Apostoła, święto; – 26 VIII – Uroczystość NMP Częstochowskiej.

– 21VIII pn. w Grodzisku o 18.  – za śp. Grzegorza i Mariana Odrobińskich w rocz. śm.;
– 22VIII wt. – w Ojcowie o 18. – za śp. rodziców Juliana i Kazimierę Gocał w rocz. śm.;
– 23VIII śr. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i udaną operację;
– 24VIII czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Jana Cygankiewicza, Mariana Kafla, ks. Mariana Cygankiewicza oraz o Boże bł. i potrzebne łaski dla Anny i Józefa w rocz. ślubu;
– 25VIII pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Anielę i Józefa Kozyra, Zygmunta Paska, Mariannę i Mariana Krawczyków, Janinę i Stanisława Karczów;
– 26VIII sb. w Grodzisku o 12. – w int. Parafian; – o 17. w Ojcowie – o zdrowie i Boże bł. dla Stanisławy i Kazimierza Świdów w 50 rocz. ślubu; – o 18. w Ojcowie – za śp. Włodzimierza Żurka, zam. córka z rodziną;
– 27VIII w niedzielę

– o 8. – za śp. Mariannę, Jana i Franciszka Rogozików;
– o 10. – o zdrowie i Boże bł. dla Gabriela Adamczyka w 1 rocz. urodzin;
– o 18. – za śp. Marię, Józefa, Apolonię, Józefa, Mieczysława i Edwarda Kopcińskich oraz Jadwigę Szafran;
– o 12.  – za śp. Jakuba Chaba.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które przygotowały uroczystość odpustową w Grodzisku.

Dziękuję tym, którzy przygotowali kościół, bukiety z kwiatami, liturgię i śpiew. Dziękuję za przygotowanie kiermaszu produktów spożywczych oraz za przygotowanie i przeprowadzenie loterii.
Wszystkie ofiary złożone w tym dniu będą przeznaczone na renowację ambony w kościele w Grodzisku.
Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i osobom z grupy pracy. Dziękuję też za występ podczas odpustu Ekumenicznemu Chórowi Kameralnemu z Warszawy oraz za ich piątkowy koncert: „W kręgu muzyki religijnej”.

W najnowszej Niedzieli temat numeru: Z Maryją przez Polskę i świat.
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego temat wydania: Niewidzialna armia – Nie wiadomo dokładnie, ile ich jest, bo nikt nie prowadzi statystyk. Ale zważywszy na to, że duchową adopcję podejmowało nieraz jednocześnie kilka tysięcy osób, dzieci poczęte ocalone przez modlitwę trzeba liczyć w milionach.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.