Ogłoszenia 27 sierpnia 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Listu św. Pawła Ap. do Rzymian: „O głębokości bogactw, mądrości i wiedzy Boga! Jakże niezbadane są Jego wyroki i nie do wyśledzenia Jego drogi!”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– dzisiaj św. Moniki, matki św. Augustyna; – 28VIII – św. Augustyna, bpa i dra Kościoła; – 29VIII – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela; – 1IX – bł. Bronisławy, dziewicy.

– 28VIII pn. w Kaplicy św. Brata Alberta o 7. – w int. Parafian; – w Grodzisku o 18.  – za śp. Aleksandrę Majewską, zam. rodz. Gajewskich ze Skały;
– 29VIII wt. – w Grodzisku o 18. – za śp. Eugeniusza Michalaka w 3 rocz. śm. i za Zbigniewa Domagalskiego;
– 30VIII śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Teodozję Ziarkowską, zam. Kazimiera Gużeńska;
– 31VIII czw. w Ojcowie o 18. – o zdrowie i Boże bł. dla Franciszka w 1 rocz. urodzin, zam. rodzice;
– 1 IX pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Bronisławę i Andrzeja Bosaków;
– 2 IX w sobotę
– o 14. w Ojcowie – ślub Anny Kozibąk i Grzegorza Sułowskiego;
– o 16. w Ojcowie – ślub Martyny Furtek i Mateusza Sikory;
– o 18. w Ojcowie – w 1 rocz. urodzin Julii i Joanny o zdrowie i Boże bł.;
– 3 IX w niedzielę

– o 8. – za śp. Mariannę i Józefa Kasprzyków;
– o 10. – za śp. Władysławę Katarzyńską w 33 rocz. śm.; Podczas Mszy św. chrzest przyjmą Maksymilian Krzysztof Świątek i Kacper Cięcielowski;
– o 18. – w 10 rocz. ślubu Elżbiety i Krystiana Cieślików, o zdrowie i potrzebne łaski w życiu małżeńskim i rodzinnym, zam. rodzice;
– o 12.  –za śp. Jana Koczwarę w 1 rocz. śm.

1 IX w rocznicę wybuchu II wojny św. będziemy modlić się o pokój na świecie. Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa. Przed Mszą od 17.30 spowiedź, a po Mszy adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa litanijna do Serca Jezusowego. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi. Zapraszam.

Dziękuję za ofiary złożone na prace w Grodzisku:
1-rodz. – 100 zł, 2–rodz. – 50 zł, 1-rodz. – 500 zł, na prace w Ojcowie – 1-rodz. – 100 zł. Bóg zapłać.

W najnowszej Niedzieli i Gościu Niedzielnym odnajdziemy szereg artykułów o jubileuszu koronacji Maryi w jej obrazie jasnogórskim: Ten obraz jest darem dla Polski , wymaga od nas uwagi i może nas wiele nauczyć.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.