Ogłoszenia 14 lipca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Księgi Powtórzonego Prawa: „Będziesz słuchał głosu Pana Boga swego, przestrzegając Jego poleceń i postanowień … Słowo to bowiem jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twym sercu, byś je mógł wypełnić”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 15 VII – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; – 16 VII – NMP z Góry Karmel; – 20 VII – św. Czesława, kapłana.

– 15 VII pn. w Ojcowie o 18. – o Bożą pomoc i błogosławieństwo w nauce przez wstawiennictwo św. Józefa z Kopertynu;
– 16 VII wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Emilię Drozdzowską w miesiąc po pogrzebie, zam. nauczyciele ze Szk. Podstawowej nr 2 w Skale;
– 17 VII śr. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i zdrowie dla Czesławy z ok. 85 rocz. urodzin oraz o Boże bł. dla rodziny;
– 18 VI czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Mariannę i Bolesława Ziarkowskich;
– 19 VII pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Franciszka Jankowskiego;
– 20 VII sobota
– o 13. w Ojcowie– ślub Izabeli Leś Wnęk i Bogusława Wnęk;
– o 14.30 w Ojcowie – chrzest Aleksandry Zofii Zych;
– o 18. w Ojcowie – o Boże bł. i zdrowie dla Zuzi w 1 rocz. urodzin;
– 21 VII niedziela

– o 8. – za śp. Annę Bosak i Annę Kwintę;
– o 10 – za śp. Walentego i Jadwigę Gumulów; – o 18. – za Parafian;
– o 13.30 w Ojcowie – w int. gości weselnych na ślubie Moniki i Mateusza.
– o 12. – za śp. Teodozję i Juliana Ziarkowskich;

W związku ze przygotowaniem do odpustu parafialnego na Uroczystość Wniebowzięcia NMP w Grodzisku, planujemy podczas kiermaszu parafialnego przeprowadzić loterię fantową. Dlatego proszę serdecznie o ofiarowanie na nią drobnych przedmiotów, które sami chcielibyśmy otrzymać, a które przeznaczymy na losy. Dochód z loterii z przed dwóch lat wsparł fundusz renowacji ambony. Obecny zaś, chcemy przeznaczyć na prace związane z remontem Kaplicy „Na Wodzie” oraz na wkład własny na renowację ołtarza w Pustelni Bł. Salomei. Dziękuję bardzo już kilku osobom za przekazane dary.

W najnowszym Gościu Niedzielnym polecam rozmowę z Ewą Błaszczyk: Bo życie jest żywe; o wartości każdego życia i szukaniu skutecznych metod wybudzania ze śpiączki.
W najnowszej Niedzieli temat numeru: Niewierzące dzieci wierzących rodziców.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.