Ogłoszenia 21 lipca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią: „Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże i wydają owoc dzięki swojej wytrwałości”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: 22 VII – święto św. Marii Magdaleny; – 23 VII – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; – 24 VII – św. Kingi, dziewicy; – 25 VII – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa; 26 VII – św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

– 22 VII pn. w Kaplicy św. Br. Alberta o 7. – za Parafian; – w Ojcowie o 18. – za śp. Władysławę i Józefa Madejskich;
– 23 VII wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Józefa i Walerię Banaś;
– 24 VII śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Martę Blasińską, zam. Ewa z rodziną;
– 25 VII czw. w Grodzisku o 18. – za śp. Salomeę Komęzę;
– 26 VII pt. w Grodzisku o 17. – o Boże bł. i zdrowie dla Regelindy – Anny z ok. imienin i rocznicy chrztu;
– 27 VII sb. w Ojcowie o 18. – za śp. Albinę Wolak, zam. siostra z dziećmi;
– 28 VII niedziela

– o 8. – za śp. Martę i Mieczysława Morawiec;
– o 10 – w int. Marii i Stanisława z ok. 40 rocz. ślubu o Boże bł. i potrzebne łaski;
– o 18. – za Jolantę i Adama z ok. 25 rocz. ślubu o Boże bł. i potrzebne łaski, zam. dzieci i rodzice;
– o 12. – o zdrowie i Bożą opiekę dla mamy w 75 rocz. urodzin.

Poświęcenie pojazdów i modlitwa za kierowców.
W związku z przypadającym w tym tygodniu wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, w przyszła niedzielę, po Mszy św. o godz. 12. w Grodzisku, będzie poświęcenie pojazdów i modlitwa za kierowców.
Podziękowania.
Dziękuję serdecznie dwóm rodzinom za ofiarę na prace w parafii w wysokości po 100 zł. Dziękuję za dary przekazane na loterię fantową na odpust parafialny w Grodzisku.

W najnowszym Gościu Niedzielnym polecam rozważanie o modlitwie: „Strzelanina” – Modlitwa z przeszkodami. Na modlitwie liczy się Bóg.
W najnowszej Niedzieli temat numeru: Kościół wobec wyzwań. Trzeba jasno powiedzieć dość. Polecam rozmowę z abp. Stanisławem Gądeckim o obronie wartości religijnych w życiu społecznym.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.