Ogłoszenia 28 lipca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią: „Otrzymaliście Ducha przybrania za synów, w którym wołamy: Abba, Ojcze”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: 29 VII – św. Marty; – 31 VII –św. Ignacego z Loyoli, kapłana; – 1 VIII – św. Alfonsa Marii Liguriego, bpa i dra Kościoła; – 4VIII – św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów.
Z racji pierwszego piątku miesiąca zapraszam do Ojcowa na Msze św. w piątek o Najśw. Sercu Pana Jezusa, a przed Mszą możliwość spowiedzi od godz. 17.30. Natomiast w sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 29 VII pn. w Kaplicy św. Br. Alberta o 7. – za Parafian; – w Ojcowie o 18. – za śp. Andrzeja Bosaka, zam. pracownicy restauracji „Pod Nietoperzem”;
– 30 VII wt. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Małgorzaty i Krzysztofa w 35 rocz. ślubu, zam. córki z rodzinami;
– 31 VII śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Jana Opalskiego, zam. dzieci siostry Marii;
– 1 VIII czw. w Ojcowie o 18. – za Jolantę i Rafała w 16 rocz. ślubu, o Boże bł. i potrzebne łaski na dalsze lata życia;
– 2 VIII pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Andrzeja Bosaka;
– 3 VIII sb. w Grodzisku o 16. – chrzest Magdaleny Frosik; o Ojcowie o 18. – w 45 rocz. ślubu Genowefy i Józefa, o zdrowie i potrzebne łaski;
– 4 VIII niedziela
w Ojcowie:

– o 8. – za śp. Bolesława Grzywnowicza;
– o 10 – za śp. Janinę i Tadeusza Leszczyńskich, Mariannę i Stanisława Skwarek;
– o 18. – za Parafian;
w Grodzisku
– o 12.– za śp. Urszulę, Marka, Zofię, Stanisława, Sabinę i Jerzego Legut oraz Stanisławę i Bronisława Leciago; podczas Mszy św. chrzest przyjmie Emilia Anna Miklasińska.

Dzisiaj z racji wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, po Mszy św. o godz. 12. w Grodzisku, poświęcenie pojazdów i modlitwa za kierowców.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W najnowszym Gościu Niedzielnym polecam artykuł: Katolik na urlopie. Uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii jest obowiązkiem. A co, jeśli nie można go wypełnić?
W najnowszej Niedzieli temat numeru: Nadzieja na gruzach miasta, w 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.