Ogłoszenia 20 stycznia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Pierwszego Listu św. Pawła Ap. do Koryntian: „Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich”.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: – 21 I – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; – 22 I – św. Wincentego, diakona i męczennika; – 24 I – św. Franciszka Salezego, bpa i dra Kościoła; – 25 I – święto Nawrócenia św. Pawła Ap.; – 26 I – św. Tymoteusza i Tytusa biskupów. W dniach od 18 do 25 stycznia obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Modlimy się, aby wszyscy uczniowie Jezusa stanowili jedno w wierze i bratniej miłości.

– 21 I pn.
    – w kościele w Smardzowicach o godz. 12.30 – pogrzeb naszej parafianki Heleny Bosak. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy współczucia i solidarności.
    – w Ojcowie o 18. – o szczęśliwe rozwiązanie oraz o zdrowie dla mamy i dziecka;
– 22 I wt. w Ojcowie o 18 – o szczęśliwe rozwiązanie oraz o zdrowie dla mamy i dziecka;
– 23 I śr. w Grodzisku o 18 – o Bożą pomoc w rozwiązaniu trudnej sprawy;
– 24 I czw. w Ojcowie o 18 – o szczęśliwe rozwiązanie oraz o zdrowie dla mamy i dziecka;
– 25 I pt. w Grodzisku o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Joanny w 40 rocz. urodzin;
– 26 I sob.
    – w Ojcowie o 10 – w 156 rocz. Powstania Styczniowego – za poległych powstańców i o pokój dla Ojczyzny. Zamówił Odział PTTK Ojców;
    – w Grodzisku o 16. – o Boże bł. i zdrowie dla Natalii w 1 rocz. urodzin;
– 27 I w niedzielę

– o 8. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Jolanty;
    – o 10. – za śp. Ireneusza Krzemienia w rocz. śm.;
    – o 12. – za Parafian i ks. Proboszcza.

W przyszłą niedzielę będziemy zbierać dodatkowe ofiary na pomoc na leczenie dla chorej dwuletniej Maj Szyniszewskiej. Można też pomóc poprzez przekazanie 1% swojego podatku. Ulotki szczegółowe są wyłożone na ławce przy wyjściu.

Tygodnik Niedziela pisze o Światowych Dniach Młodzieży – Młody Kościół w Panami. Polecam też wywiad z kard. Gerardem Ludwikiem Müllerem – Czego Europa może się uczyć od Polski.
W Tygodniku Gość Niedzielny polecam artykuł: Nasze babcie, nasi dziadkowie. Co wnoszą w życie wnuków i całych rodzin.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask Bożych.