Ogłoszenia 13 stycznia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Święto Chrztu Pańskiego

Słowo życia z Ew. św. Łukasza: Jan dał takie świadectwo: „Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On będzie was chrzcił Duchem Świętym i ogniem”.

Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego
, jest ona zarazem pierwszą niedzielą okresu zwykłego w liturgii Kościoła. Starajmy się współpracować z łaską chrztu świętego poprzez żywą wiarę i uczynki miłości chrześcijańskiej. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: – 15 I – św. Pawła pustelnika; – 17 I – św. Antoniego opata; – 19 I – św. Józefa Sebastiana Pelczara. W dniach od 18 do 25 stycznia obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność są słowa z Pwt 16,20: „Dąż do sprawiedliwości”.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 14 I pn. w Ojcowie o 17. – o zdrowie i Boże bł. dla Amelii w 1 rocz. urodzin;
od 15 I do 17 I Msza św. tylko rano o 7. w Kaplicy św. Br. Alberta – za śp. Irenę;
– 18 I pt. w Ojcowie o 18. – o szczęśliwe rozwiązanie oraz o zdrowie dla mamy i dziecka;
– 19 I sob. w Grodzisku o 17. – za śp. Józefa Dońka, Jana Ochwata, Stanisława i Emilię Srebnickich, Mieczysława i Anielę Katarzyńskich;
– 20 I w niedzielę
w Ojcowie:

– o 8. – za Parafian;
– o 10. – za śp. Eugenię Pietruszkę, z ok. imienin i rocz. urodzin, zam. córka Krystyna z rodziną;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Stanisława Basonia w rocz. śmierci.

Dziękuję serdecznie jednej rodzinie za ofiarę na potrzeby parafii w wysokości 300 zł oraz dwóm osobom za ofiarę 100 i 50 zł.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
Tygodnik Niedziela, temat numeru – „Dziecko to skarb”. Polecam wywiad z dr. Robertem Walleyem, ginekologiem i położnikiem, laureatem papieskiego odznaczenia „Pro Ecclesia et Pontifice” – Polacy, jesteście przyszłością świata.
W Tygodniku Gość Niedzielny polecam artykuł o chrzcie św. – Brama sakramentów. „Chrzest jest najpiękniejszym i najwspanialszym darem Boga”. Tygodniki są wyłożone na ławce przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask Bożych.