Ogłoszenia 6 stycznia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Objawienia Pańskiego

Słowo życia z Ew. św. Mateusza: Oto mędrcy pytali: „Gdzie jest nowo narodzony Król żydowski? Ujrzeliśmy bowiem Jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać Mu pokłon”.

Uroczystość Objawienia Pańskiego, to dzień modlitw w intencji misji.
Obchodzimy dzisiaj – Światowy Dzień Misyjny Dzieci i święto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, ustanowił je w 1950 roku papież Pius XII.
W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego.

– 7 I pn. w Ojcowie o 17. – o zdrowie i Boże bł. dla Stanisławy;
– 8 I wt. Msza św. tylko rano o 7. w Kaplicy św. Br. Alberta – za śp. Irenę;
– 9 I śr. w Grodzisku o 17. – o Boże bł., opiekę MB i zdrowie dla Anny i Dariusza na nowy rok;
– 10 I czw. w Ojcowie o 18. – o szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla matki i dziecka;
– 11 I pt. w Ojcowie o 17. – z okazji 90 rocz. ur. Marianny Siśtal, o Boże bł. i zdrowie, zam. córki z rodzinami;
– 12 I sob. w Grodzisku o 17. – O Boże bł. i zdrowie dla Józefa Miklasińskiego w 80 rocz. urodzin;
– 13 I w niedzielę

– o 10. – w int. rodziny – Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże bł.;
– o 12. – za śp. Wacława Kluzka, zam. koleżanki emerytki z OSM w Skale.

Dziękuję serdecznie wszystkim rodzinom i osobom za dar spotkania, wspólną modlitwę i za złożone ofiary na potrzeby parafii podczas kolędy. Jeśli kogoś nie było w domu, a chciałby się spotkać, to proszę o kontakt.

Zapraszam na wyjazd na koncert kolęd „Betlejem polskie” do Kielc, 13 stycznia na godz. 18. Osoby zainteresowane proszę do zakrystii po Mszy św. Wyjazd w przyszłą niedzielę o godz.15, koszt 80 zł.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask Bożych.