3 kwietnia 2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

Słowo życia z Ewangelii św. Jana: Pan Jezus powiedział do Tomasza Ap.: „Uwierzyłeś Tomaszu, bo Mnie ujrzałeś. Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.”

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego, wspominamy drugą rocznicę włączenia w poczet świętych papieża Jana Pawła II. Dzisiaj też składamy dodatkowe ofiary na cele charytatywne Caritas, który obchodzi swoje święto patronalne.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– 4 IV pn. – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. W tym dniu zapraszam na Eucharystię do Ojcowa na godz. 18.
– 7 IV czw. – wspomnienie św. Jana Chrzciciela de la Salle, prezbitera.
– 10 IV – Niedziela Biblijna, która rozpocznie Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Msze św. w tym tygodniu:
– 4 IV pn. w Ojcowie o 18. – w int. dzieci i całej rodziny;
– 5 IV wt. Msza św. tylko rano o 7. w kaplicy Św. Br. Alberta;
– 6 IV śr. – w Grodzisku o 18., int. wolna;
– 7 IV czw. w Ojcowie o 18. – o zdrowie i Boże bł. dla Juli z ok. 1 rocz. urodzin;
– 8 IV pt. w Ojcowie o 18. – Msz św. dziękczynna za otrzymane łaski z ok. 31 rocz. ślubu Marii i Wojciecha i w 60-te urodziny Wojciecha, z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie dla całej rodziny;
– 9 IV sob. w Ojcowie o 15. – Msza św. i chrzest Artura Seweryn;
– o 18. – za śp. Wacława Boronia w 11 rocz. śmierci.
– 10 IV niedziela

– o 8. – za śp. Katarzynę, Piotra i Mieczysława Cupiałów;
– o 10. – za śp. Sławomira Tarnówkę;
– o 18. – Msza św. za Parafian;
– o 12. – za śp. Kazimierza Banasika.

Dziękuję serdecznie jednej rodzinie za ofiarę na Kościół w wysokości 1tyś. zł oraz trzem rodzinom za ofiary po 100 zł. Dziękuję też dwójce dzieci za ofiary wielkopostne złożone do skarbonki miłosierdzia w wysokości: 35 i 28 zł.

Dzisiaj po Mszy św. w Grodzisku o godz. 12. zapraszam serdecznie na świąteczne spotkanie i poczęstunek wielkanocny Parafian, wszystkich chętnych i członków Rady Parafialnej do Ośrodka przy kościele w Grodzisku.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Tygodniku Niedziela: Przesłanie papieża Polaka na Rok Miłosierdzia. Natomiast temat Gościa Niedzielnego: Koronka do Miłosierdzia Bożego podbiła świat; do numeru dołączono płytę z koronką do Miłosierdzia Bożego.

Z okazji imienin dziękuję serdecznie p. Grażynie Rodek za posługę organistki w naszej wspólnocie parafialnej. Składam życzenia zdrowia i licznych łask Bożych w pracy i w życiu osobistym.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

KATECHEZA PRZEDMAŁŻEŃSKA

W dniach 8, 9, 10 kwietnia 2016 w Parafii Ojców-Grodzisko zostanie przeprowadzony cykl katechez dla narzeczonych.

Adres: Grodzisko 5 k/ Skały, kontakt tel. 600 450 334

lub przez stronę www.ojcow-grodzisko.pl.

Serdecznie zapraszam zainteresowanych.

Ks. Stanisław