10 kwietnia 2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocy

Słowo życia z Apokalipsy św. Jana Ap.: „zasiadającemu na tronie i Barankowi błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc, na wieki wieków.”
Dzisiaj wspominamy 6-tą rocznicę katastrofy samolotu rządowego pod Smoleńskiem. Wspominamy też polskich oficerów zamordowanych strzałem w tył głowy w Katyniu przez żołnierzy NKWD. Miłosiernemu Bogu polecamy tych, którzy zginęli, prosząc Boga o dar życia wiecznego dla nich oraz łaskę pocieszenia i umocnienia dla ich rodzin.
Dzisiaj też rozpoczynamy VIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, gdzie jesteśmy wezwani w oparciu o teksty biblijne pogłębić świadomość chrztu świętego w życiu naszego narodu w 1050 rocznicę chrztu Polski.

– 11 IV pn. Msza św. tylko rano o 7. w kaplicy Św. Br. Alberta;
– 12 IV wt. – int. wolna;
– 13 IV śr. w Grodzisku o 18. – w int. Dobroczyńców naszej Parafii;
– 14 IV czw. w Grodzisku o 18. – o zdrowie i Boże bł. dla Elżbiety z ok. rocz. urodzin;
– 15 IV pt. w Grodzisku o 18. – o zdrowie i Boże bł. dla Kazimierza z ok. 66 rocz. urodzin oraz za śp. Stanisławę w 4 rocz. śmierci;
– 16 IV sob. w Ojcowie o 18. – Msz św. dziękczynna za otrzymane łaski z ok. 25 rocz. ślubu Marty i Janusza z prośbą o dalszą Bożą opiekę oraz o Boże bł. dla synów;
– 17 IV niedziela

– o 8. – za śp. Mariana, Stanisławę, Helenę Garczyków, za Floriana, Kazimierza i Katarzynę Młynarskich;
– o 10. – za śp. Tadeusza Boronia w rocz. śm.;
– o 18. – Msza św. za Parafian;
– o 12. – za śp. Stanisława, Genowefę i Adolfa Kiszków.

Dziękuję za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na Caritas w wysokości 412 zł.
Dziękuję jednej rodzinie za ofiarę na Kościół w wysokości 50 zł. Dziękuję też dwójce dzieci za ofiary wielkopostne złożone do skarbonki miłosierdzia w wysokości: 28 zł 5 gr. i 1 euro oraz 5 zł 9 gr.

W Tygodniku Niedziela temat numeru: 1050 rocznica chrztu Polski – Naród tonący w ciemnościach ujrzał światłość. Natomiast w Gościu Niedzielnym polecam wywiad z Piotrem Żyłką o zmarłym na raka ks. Janie Kaczkowskim, o księdzu, który żył „na pełnej petardzie”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.