17 kwietnia 2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocy

Słowo życia z Ewangelii św. Jana Ap.: „Jezus powiedział: Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną, a Ja daję im życie.”
Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Modlimy się, aby Chrystus powołał do służby w Kościele pasterzy według swego serca.

W sobotę 23 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

– 18 IV pn. – o Boże bł. i zdrowie dla Doroty Gocał z ok. rocznicy urodzin;
– 19 IV wt. – Msza św. tylko rano o 7. w kaplicy Św. Br. Alberta;
– 20 IV śr. w Ojcowie o 18. – za śp. Janinę Niewiara;
– 21 IV czw. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i dary Ducha Św. dla Leny z ok. przyjęcia przez nią sakramentu tchu św.;
– 22 IV pt. w Grodzisku o 18. – za śp. Ryszarda Katarzyńskiego, zam. kolega;
– 23 IV sob. w Ojcowie o 14. ślub Pauli Baranek i Jana Niepsuj;
– o 18. W Ojcowie – Msz św. dziękczynna za otrzymane łaski z ok. 30 rocz. ślubu Justyny i Janusza z prośbą o Boże bł. i opiekę Matki Bożej;
– 24 IV niedziela

– o 8. – za śp. Martę i Mieczysława Morawców;
– o 10. – za śp. Jerzego, Genowefę, Jerzego Seweryn i zm. z rodziny;
– o 18. – Msza św. za Parafian;
– o 12. –o zdrowie, Boże bł. i opiekę MB N. Pomocy dla syna Wojciech.

W Tygodniku Niedziela polecam artykuł o św. Wojciechu: „Święty, który otworzył nam drzwi do Europy”. Natomiast w Gościu Niedzielnym temat numeru: Chrzest św., i polecam artykuł o księciu Mieszku I, ojcu chrzestnym naszego narodu.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.