24 kwietnia 2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocy

Słowo życia z Ewangelii św. Jana Ap.: „Jezus powiedział: Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

– 25 IV – św. Marka Ewangelisty, święto;
– 29 IV – św. Katarzyny Sieneńskiej, dz. i dra Kościoła, patronki Europy, święto;
– 1 V – W przyszłą niedzielę w Kaplicy na Wodzie obchodzimy uroczystość odpustową ku czci św. Józefa Rzemieślnika. Słowo Boże wygłosi ks. dr hab. Andrzej Żądło. W piątek w Ojcowie od godz. 17.30 będzie można przystąpić do sakr. Spowiedzi przed uroczystością odpustową. Tradycyjnie też 1V w Ojcowie będzie poświęcenie pojazdów po Mszach św. Serdecznie zapraszam wszystkich, aby otrzymać łaskę odpustu.

– 25 IV pn.  w Ojcowie o 18. – za śp. Annę i Józefa Paczyńskich;
– 26 IV wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Piotra i Andrzeja Katarzyńskich, Marię Mystek i Janinę Gumula;
– 27 IV śr. – Msza św. tylko rano o 7. w kaplicy św. Br. Alberta;
– 28 IV czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Zofię Siudy w rocz. śmierci;
– 29 IV pt. w Ojcowie o 18. – w 15 rocz. ślubu Violetty i Janusza, dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże bł. dla małż. i dary Ducha Św. dla d. Liliany i Amelii;
– 30 IV sob. w Ojcowie o 13. – przyjmie Chrzest: Jakub Jarosław Rybak;
– o 18. w Ojcowie – za śp. Celinę, Janinę i Zygmunta;
– 1 V niedziela

– o 8. – 1) za Parafian;
– o 10. – 1) w 18 rocz. ur. Weroniki i 21 rocz. ur.  Dominika, o Boże bł. i opiekę MB;
– o 18. – za śp. Eugenię Lisicką w 3 rocz. śm.;
– o 12. – za śp. Józefa Synowiec, zam. koledzy z pracy.

W Tygodniku Niedziela temat numeru: 1050 rocznica Chrztu Polski i artykuł przybliżający nam zawołanie „Polska zawsze wierna”. Natomiast w Gościu Niedzielnym temat numeru: „Bóg mówi w Legnicy”, o cudzie eucharystycznym.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.