27 marca 2016r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

Słowo życia z Listu św. Pawła Apostoła do Kolosan:
„Bracia: Jeśli razem z Chrystusem powstaliście z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus, zasiadający po prawicy Boga.”
W Noc Paschalną Jezus Chrystus Zmartwychwstał, zwyciężył śmierć i szatana. Otworzył nam bramy życia i wszedł do chwały Ojca. Wierząc w Niego i naśladując Go my również mamy udział w Jego zwycięstwie i chwale. Trwajmy w radości naszego Pana. Zanieśmy tę radosną nowinę do naszych domów. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

Niedziela Zmartwychwstania rozpoczyna Okres Wielkanocy trwający pięćdziesiąt dni. Najbliższe osiem dni czyli oktawę Wielkanocy obchodzimy w liturgii jako jedną uroczystość.
W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym. Od pierwszej niedzieli kwietnia do października będzie odprawiana w Ojcowie wieczorna Msza św. o godz. 18. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego, wspominamy drugą rocznicę włączenia w poczet świętych Jana Pawła II. W tym dniu składamy dodatkowe ofiary na cele charytatywne Caritas.

Msze św. w tym tygodniu:
– 28 III Poniedziałek Wielkanocny
– o 8. – za śp. Stanisława i Kazimierę Miodek oraz ich rodziców;
– o 10. – za śp. Janinę Adamczyk i jej rodziców oraz za Helenę i Andrzeja Starczyńskich;
– o 12. – za śp. Adama Suder w 7 rocz. śmierci;
– 29 III wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Jana Zelka w 3 rocz. śmierci;
– 30 III śr. Msza św. tylko rano o 7. w kaplicy Św. Br. Alberta;
– 31 III czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Balbinę i Franciszka Katarzyńskich oraz za Balbinę i Franciszka Mosurek;
– 1 IV pt. w Ojcowie o 18. – int. wolna; po Mszy św. nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego;
– 2 IV sob. w Ojcowie o 14. – ślub Martyny Grelewicz i Marcina Kowalczyka; – o 18. – za śp. Ryszarda i Stanisławę Bosaków;
– 3 IV niedziela

– o 8. – w int. p. Grażyny, o zdrowie i potrzebne łaski Boże;
– o 10. – za śp. Jana i Bronisława Rupów, Zofię Kyzioł, Anastazję i Wincentego
Gajowczyków, zam. córka; Podczas Mszy św. sakrament chrztu św. przyjmie Lena Szuksztul;
– o 18. – Msza św. za Parafian.
– o 12. – Msza św. dziękczynna do miłosierdzia Bożego w int. rodziny Katarzyńskich z prośbą o Boże bł. dla dzieci i wnuków;

Dziękuję serdecznie tym osobom spośród nas, które pomogły nam w głębszym przeżyciu uroczystości paschalnych.
Dziękuję za pomoc w dekoracji i posprzątaniu Kaplicy w Ojcowie i kościoła w Grodzisku, dziękuję za przygotowanie śpiewów, liturgii słowa i komentarzy, dziękuję za prowadzenie śpiewu i czytań, dziękuję za posługę przy ołtarzu, dziękuję za pomoc podczas procesji rezurekcyjnej. Dziękuję za złożone ofiary na zakup kwiatów do grobu Bożego, paschału, świec ołtarzowych do Ojcowa, kryształowych ampułek i welony na monstrancję do kościoła w Grodzisku. Bóg zapłać za ofiarność i pracę.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. w Grodzisku o godz. 12
. zapraszam Parafian oraz wszystkich chętnych na świąteczne spotkanie i poczęstunek wielkanocny do Ośrodka przy kościele w Grodzisku.

W Tygodniku Niedziela temat numeru: Zmartwychwstanie, jak pogodzić wiarę i rozum. Natomiast w Tygodniku Gość Niedzielny: Śledztwo w sprawie Zmartwychwstania.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i błogosławieństwa Bożego.