Ogłoszenia 4 listopada 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią: „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: dzisiaj – św. Karola Boromeusza, bpa; – 9 XI – święto Rocznicy (9.XI.324 r.) Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; – 10 XI – św. Leona Wielkiego, papieża i dra Kościoła.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 5 XI pn. w Grodzisku o 17. – za śp. Stefana i Stanisławę Graboś, Zofię Pawłowską i Zofię Filipek;
– 6 XI wt. w Ojcowie o 17. – za zm. z rodziny Rosów i Pamperków;
– 7 XI śr. w Ojcowie o 17. – za śp. Mariannę Pasternak w 7 rocz. śm. i za Mariannę Brzezińską ;
– 8 XI czw. w Grodzisku o 17. – o Boże bł., opiekę Matki Bożej i zdrowie dla Jakuba w 1 rocz. urodzin, zam. rodzice;
– 9 XI pt. Msza św. tylko rano w Kaplicy św. Br. Alberta o 7. – za Parafian;
– 10 XI sob. w Grodzisku o 15. – o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla Leny w 1 rocz. urodzin;
– 11 XI w niedzielę
w Ojcowie:
– o 8. – 1) za Parafian; – 2) za zm. zgłoszonych do modlitwy wypominków;
– o 10. – za śp. Tomasza Kemona w 7 rocz. śm.;
w Grodzisku
– o 12. – w int. Ojczyzny.

W przyszłą niedzielę zaczynamy w naszej wspólnocie II Misje Parafialne, które przygotują nas na obchód uroczystości 750 rocz. śmierci bł. Salomei, patronki naszej Parafii i w 10 rocz. powstania parafii. Potrwają one od 11.XI do soboty 17.XI.
W sobotę 17 XI uroczystości ku czci bł. Salomei o godz. 12. w Grodzisku będzie przewodniczył Ks. Bp Kielecki Jan Piotrowski, a po Mszy św. odbędzie się koncert muzyki średniowiecznej z klasztorów klarysek polskich w wykonaniu zespołu „Ensemble Peregrina” z Bazylei. Program szczegółowy misji podam w przyszłą niedzielę.

Dziękuję serdecznie za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na pomoc chrześcijanom w Pakistanie w wysokości 361,50 zł oraz na prace w parafii: 1-rodz. – 500 zł i 1-rodz. – 100 zł. Dziękuję też za ofiary złożone na wypominki za zmarłych, przeznaczę je na pokrycie wkładu własnego parafii w tegoroczne prace konserwatorskie. Bóg zapłać.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W Tygodniku Niedziela polecam artykuł o sprawach ostatecznych: „Musi wyboleć do końca”. Osieroceni przez ukochaną osobę opowiadają, że nie istnieje łagodny sposób przejścia przez czas żałoby.
W Gościu Niedzielnym polecam wywiad z ks. Piotrem Pawlukiewiczem o świętości: Albo będziesz święty, albo będziesz nikim”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask Bożych.