Ogłoszenia 2 września 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Listu św. Jakuba Ap.: „Przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– 3 IX – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i dra Kościoła; – 5 IX – św. Matki Teresy z Kalkuty, dziewicy i zakonnicy; – 8 IX – święto Narodzenia NMP, odpust w parafii Minoga.
Z racji pierwszego czwartku miesiąca – 6 IX w Ojcowie po Mszy św. modlitwa o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. W pierwszy piątek – 7 IX, spowiedź św. w Grodzisku od 17.30, a po Mszy św., adoracja i modlitwa do Serca Jezusowego.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 3 IX pn. w Kaplicy św. Br. Alberta o 7 – za Parafian; – o 18. w Ojcowie – za śp. Mariannę, Józefa i Zbigniewa Kasprzyków;
– 4 IX wt. o 18. w Grodzisku – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Agnieszki oraz o Bożą opiekę dla Jadwigi i Marcina w 8 rocz. ślubu i dla ich syna Mikołaja;
– 5 IX śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Waleriana Szwajcowskiego w 8 rocz. śm. i za zm. z rodziny;
– 6 IX czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Helenę i Stanisława Komendów oraz za Ignacego i Ewę Wilków;
– 7 IX w pt. w Grodzisku o 18. – za śp. Marię i Władysława Wiśniowskich, Barbarę Bajdę i Stanisława Czarnotę;
– 8 IX w sob. w Ojcowie o 16. – ślub Sylwii Skalskiej i Wojciecha Staszewskiego; – o 18. w Ojcowie – za śp. Stanisława Pacynę i Marię Torchan;
– 9 IX w niedzielę
w Ojcowie:

– o 8. – za śp. Władysławę Katarzyńską;
– o 10. – o Boże bł. i zdrowie dla Honoraty Muzyk z ok. 90 rocz. urodzin; podczas Mszy św. chrzest przyjmie Julian Jarosz;
– o 18. – za Parafian;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Jana Koczwarę.

Dziękuję serdecznie za ofiarę na prace remontowe w parafii, 1 rodz. w wysokości 200 zł i 2 rodz. po 100 zł.


Zachęcam do czytania prasy katolickiej:

W Tygodniku Niedziela polecam artykuł zaadresowany nie tylko do młodzieży: „Edukacja efektywna, czyli mózg nie lubi się nudzić”.
W Gościu Niedzielnym polecam: „Nie tylko Biblia. Kościół nie jest martwą „religią Księgi”, ale żywym organizmem: Ciałem Chrystusa, Ludem Bożym”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom, którzy rozpoczęli nowy rok szkolny, życzę dużo mocy, światła, mądrości i radości jako darów Ducha Świętego.