Ogłoszenia 9 września 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ew. św. Marka: Świadkowie cudu Jezusa przepełnieni zdumieniem mówili: „Dobrze wszystko uczynił. Nawet głuchym słuch przywraca i niemym mowę.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 12 IX – Najświętszego Imienia Maryi; – 13 IX – św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kościoła; – 14 IX – święto Podwyższenia Krzyża św.; 15 IX – NMP Bolesnej.

– 10 IX pn. o 18. w Ojcowie – za śp. Jana Bosaka;
– 11 IX wt. o 18. w Ojcowie – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Anny i Grzegorza w 11 rocz. ślubu oraz o Bożą opiekę dla wnuków Adama i Jakuba;
– 12 IX śr. o 17. w Grodzisku – w int. Weroniki w 18 rocz. urodzin o Boże bł. i zdrowie, zam. rodzice;
– 13 IX czw. w Grodzisku o 18. – za śp. Bogumiłę Kiecka; Po Mszy w. nabożeństwo fatimskie z modlitwą różańcową i procesją przy kościele.
– 14 IX w pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Tadeusza Jasińskiego, zam. koledzy i koleżanki ze Szkoły Podst. ze Skały;
– 15 IX w sob. w Ojcowie o 18. – w 25 rocz. ślubu Danuty i Marka Tokaj o Boże bł. i potrzebne łaski, zam. córka Justyna;
– 16 IX w niedzielę

– o 8. – za śp. Tadeusza Staronia;
– o 10. – o Boże bł. i zdrowie dla Hanny Mosurek z ok. 3 rocz. urodzin, zam. babcia;
– o 18. – za śp. Bolesława Grzywnowicza;
– o 12.– w 1-szą rocz. urodzin Laury o Boże bł. i opiekę Matki Bożej.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:
W Tygodniku Niedziela polecam rozmowę ze znaną aktorką Haliną Łabonarską, która opowiada o swojej pracy nad nagraniem „Dzienniczka” Siostry Faustyny.
W Gościu Niedzielnym w cyklu „Kościół” polecam artykuł: „Kościół od nowa” Od kryzysów i wstrząsów zaczynał się każdy nowy i świętszy rozdział jego historii”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.