24 stycznia 2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ewangelii św. Łukasza: w Jezusie Chrystusie spełniły się słowa proroka Izajasza: „Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi …”.

Dzisiaj w liturgii wspominamy św. Franciszka Salezego,
patrona pracowników środków społecznego przekazu. Módlmy się za dziennikarzy, aby zawsze stawali w obronie prawdy.

W tym tygodniu liturgii Kościoła wspominamy:

– 25 I – święto Nawrócenia św. Pawła Ap.,
– 26 I – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa,
– 27 I – bł. Jerzego Matulewicza bpa,
– 28 I – św. Tomasza z Akwinu prezbitera i doktora Kościoła.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu: 

– 25 I pn. w Ojcowie o 17. – w int. Parafian;
– od wtorku do piątku Msza św. tylko rano o 7. w kaplicy św. Br. Alberta;
– 30 I sb. w Ojcowie o 17. – int. wolna;
– 24 I niedziela
w Ojcowie:

– o 8. – o zdrowie i Boże bł. dla Marii i Pauliny;
– o 10. – za śp. Franciszka Katarzyńskiego w rocz. śm.;
    w Grodzisku
– o 12. – za Parafian.

W piątek 22 stycznia w DPS św. Brata Alberta odbyła się uroczystości z ok. 100-rocznicy śmierci św. Brata Alberta i 80-rocznicy działalności Braci Albertynów w Ojcowie. Uroczystości przewodniczył ks. bp Kielecki Jan Piotrowski. Życzymy Braciom Albertynom, aby swoją posługą wśród ubogich nadal ubogacali nasz Kościół i nieśli pomoc cierpiącym.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Tygodniku Niedziela polecam artykuł „Media od nowa” na dzień patrona dziennikarzy.  Natomiast z Tygodnika Gość Niedzielny polecam wywiad z Andreą Torniellim, autorem pierwszego wywiadu rzeki z papieżem Franciszkiem.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask Bożych. 

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.