31 stycznia 2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed Ewangelią: „Pan posłał mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność.”

W tym tygodniu liturgii Kościoła obchodzimy:
– 2 II – święto Ofiarowania Pańskiego;
– 3 II – św. Błażeja, bpa. i m.;
– 5 II – św. Agaty, dz. i m.;
– 6 II – św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

– 1 II pn. – int. wolna;
– 2 II wt. w Ojcowie o 17. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla p. Marii;
– 3 II śr. w Grodzisku o 17. – o zdrowie i Boże bł. dla Filipa z ok. 1 rocz. urodzin;
– 4 II czw. – int. wolna;
– 5 II pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Józefa i Leokadię Tarnówków;
– 6 II sb. w Ojcowie o 17. – za śp. Agatę, Jana Katarzyńskich, Agatę, Jakuba, Agatę, Mikołaja Srebnickich, Mikołaja i Jadwigę Katarzyńskich;
– 7 II niedziela

– o 10. – za śp. Stanisławę, Ryszarda Bosaków w 1 rocz. śm. i za Zdzisława Witka;
– o 12. – o zdrowie i Boże bł. dla Szymona z ok. 1 rocz. urodzin, zam. dziadkowie.

– 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego poświęcony osobom, które złożyły śluby zakonne. Składamy w tym dniu ofiary na pomoc zakonom kontemplacyjnym naszej diecezji. Na liturgię przynosimy świece zwane gromnicami.
– 4 lutego modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele.
– 5 lutego z okazji 1-go piątku miesiąca spowiedź św. w Ojcowie od godz. 16.30, a po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa do N. Serca Pana Jezusa.

W Tygodniku Niedziela polecam wywiad z Andreą Bocellim: „Kocham kraj Jana Pawła II”. Natomiast w Tygodniku Gość Niedzielny temat numeru: Ludzie Boga. „Historie powołanych by żyć na chwałę Najwyższego”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask Bożych.