17 stycznia 2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed Ewangelią: „Bóg wezwał nas przez Ewangelię, abyśmy dostąpili chwały Pana naszego, Jezusa Chrystusa.”

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy,
a w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Judaizmu. Jutro natomiast rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

W tym tygodniu liturgii Kościoła wspominamy:
– 19 I – św. Józefa Pelczara bpa;
– 21 I – św. Agnieszki dz. m.;

– 18 I pn. w Ojcowie o 17. – w int. Parafian;
– 19 i 20 I – intencje wolne;
– 21 I czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Gertrudę i Huberta Fibic;
– 22 I pt. w Ojcowie o 17. – w int. rodzin które odwiedziłem z wizytą duszpasterską;
– 23 I sb. w Ojcowie o 10. – Msza św. w rocznicę Powstania Styczniowego w int. ofiar powstania oraz o Boże bł. dla Ojczyzny;
– 24 I niedziela

– o 8. – o zdrowie i Boże bł. dla p. Marii oraz w int. rodziny;
– o 10. – w int. Piotra o zdrowie i Boże bł. z ok. rocz. urodzin, zamówiła mama;
– o 12. – za śp. Jana Hariana, zamówiły wnuki.

22 stycznia w DPS św. Brata Alberta
odbędą się uroczystości z ok. 100-rocznicy śmierci św. Brata Alberta i 80-rocznicy działalności Braci Albertynów w Ojcowie. Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. bp Kielecki Jan Piotrowski.

W Tygodniku Niedziela polecam artykuł wspomnienie o ks. Janie Twardowskim w 10 rocznicę śmierci.  Natomiast z Tygodnika Gość Niedzielny polecam artykuł „Ordynator polowego szpitala” mówiący o książce wywiadzie z papieżem Franciszkiem „Miłosierdzie to imię Boga”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask Bożych.