Ogłoszenia 20 maja 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

Słowo życia z Listu św. Pawła Ap. do Galatów: „Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Przeciw takim cnotom nie ma Prawa.”
Dzisiaj kończymy Okres Wielkanocny i wchodzimy ponownie w Okres Zwykły liturgii Kościoła.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 21 V – święto NMP Matki Kościoła; – 24 V – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; – 26 V – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana; – 27 V w przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:

– 21 V pn. w Kaplicy św. Br. Alberta o 7. – za Parafian; o 18. w Ojcowie – za śp. Elżbietę Jankowską w 7 rocz. śm., zam. rodzina;
– 22 V wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Józefa Jakubka, zam. syn Jacek z Ewą;
– 23 V śr. w Grodzisku o 18. – o Boże bł. i uwolnienie od złych wspomnień dla Aleksandra;
– 24 V czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Zbigniewa Kasprzyka i za zm. z rodziny;
– 25 V w pt. w Grodzisku o 18. – za śp. Mariannę, Edwardę, Teresę, Barbarę z ok. Dnia Matki i za zm. z rodz. Goraj i Zawisza;
– 26 V w sob. w Bramie Krakowskiej o 14.30 – w int. mieszkańców Ojcowa, zam. Tomasz Gubała; – o 16. w Ojcowie – ślub Magdaleny Gąska i Mateusza Łatka; – o 18. w Ojcowie – o zdrowie i Boże bł. dla Marcela Kalety i dla jego rodziców;
– 27 V w niedzielę
w Ojcowie:

– o 8. – za śp. Katarzynę i Piotra Cupiałów;
– o 10. – za śp. Józefa Mosurek w 8 rocz. śm., zam. żona;
– o 18. – za śp. Karola i Dawida Grzywnowicza;
w Grodzisku
– o 12. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Julii z ok. I-ej Komunii św.

Dziękuję za ofiary
złożone w ramach Dnia Seminaryjnego w naszej Parafii w zeszłą niedzielę w wysokości 2118 zł. Dziękuję jednej rodz. za ofiarę 200 zł na prace w parafii.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej: W tygodniku Niedziela temat wydania – Na straży życia – w 50 rocz. encykliki „Humanae Vitae”. Krucjata modlitwy w obronie poczętych dzieci. W Gościu Niedzielnym polecam artykuł na temat przyszłości Europy: W brzuchu wieloryba – Europa miota się dziś między dumą i pogardą wobec własnej kultury.

26 maja Dzień Matki – pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.