Ogłoszenia 13 maja 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Słowo życia z Dziejów Apostolskich: „Jezus powiedział do uczniów: „Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jeruzalem i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi.” Po tych słowach uniósł się w ich obecności w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu.”
Dzisiaj przeżywamy w naszej Parafii Dzień Seminaryjny. Wspieramy naszą diecezjalną uczelnię ofiarami i modlimy się o nowe powołania kapłańskie, aby nie zabrakło apostołów Ewangelii.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– 14 V – św. Macieja Ap., święto; – 15 V – św. Zofii, męczennicy; – 16 V – św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika; – 20 V w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

– 14 V pn. w Ojcowie o 18. – za śp. Annę i Józefa Paczyńskich oraz za zm. z rodz. Gądków i Paczyńskich;
– 15 V wt. w Grodzisku o 17. – w int. Zofii i Zosi o Boże bł., opiekę Matki Bożej i o dar zdrowia;
– 16 V śr. w Grodzisku o 18. – o Boże bł. i uwolnienie od złych wspomnień dla Aleksandra;
– 17 V czw. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i uwolnienie od złych wspomnień dla Aleksandra;
– 18 V w pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Annę i Lecha Rosów, zam. Jacek i Ewa Jakubek;
– 19 V w sob.
– o 13. w Ojcowie – chrzest Laury Jakubek;
– o 14.30 w Ojcowie – ślub Natalii Lachowicz i Bartosza Dymek;
– o 16. W Ojcowie – ślub Gabrieli Dziadkowiec i Wojciecha Drabik;
– o 18. w Ojcowie – za śp. Adama Sowula w 16 rocz. śm.;
– 20 V w niedzielę

– o 8. – za śp. Tadeusza Staronia;
– o 10. – za śp. Wacława Knapika w rocz. śm.;
– o 18. – za śp. Tadeusza Jasińskiego, zam. rodz. Bosaków;
– o 12. – za śp. Stefana Gajowczyka w rocz. śm., za Stanisławę Gajowczyk, Stanisławę i Czesława Bieniów.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:
W tygodniku Niedziela temat wydania – Św. Andrzej Bobola, 80. rocznica kanonizacji. – Zakopane Krzeptówki – Sanktuarium narodowe.
W Gościu Niedzielnym temat wydania – ataki na Kościół w Polsce.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.