Ogłoszenia 6 maja 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocy

Słowo życia z Ewangelii św. Jana: „Jezus powiedział do uczniów: „Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! … To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 7 V – Święto NMP, Matki Łaski Bożej, Patronki miasta Kielce; – 8 V – Uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji oraz patrona kościoła w Grodzisku; – 13 V w przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zapraszam na Mszę św. ku czci św. Stanisława we wtorek 8 maja na godz. 18. do kościoła w Grodzisku.
Podziękowania za złożone ofiary.
Dziękuję za ofiary złożone w uroczystość Św. Józefa na remont Kaplicy „Na Wodzie” w wysokości 1423 zł. Dziękuję dwóm rodzinom za dodatkowe ofiary na prace w parafii po 100 zł i jednej rodzinie w wysokości 500 zł. Bóg zapłać.
W minionym tygodniu rozpoczęliśmy prace remontowe przy budynku „Kapelanki” w Grodzisku, teraz pracę podejmują archeolodzy i będą trwać ok. dwóch miesięcy.

– 7 V pn. w Ojcowie o 18. – o Bożą opiekę i szczęśliwe rozwiązanie dla Mart oraz o zdrowie dla dziecka, ;
– 8 V wt. w Grodzisku o 18. – za śp. Stanisława Gubałę;
– 9 V śr. w Ojcowie o 18. – za śp. ojca Stanisława o pokój jego duszy z podziękowaniem za jego ostatnie błogosławieństwo;
– 10 V czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Janusza Tarnówkę w 1 rocz. śm.;
– 11 V w pt. w Grodzisku o 18. – za śp. Marka Żaka, zam. koledzy i koleżanki ze Szkoły Podstawowej w Skale;
– 12 V w sob. w Grodzisku o 18. – za śp. Stanisława i Emilię Srebnickich oraz za zm. z rodziny;
– 13 V w niedzielę

– o 8. – za śp. Zofię Wawro;
– o 10. – za śp. Eugenię w 3 rocz. śm. i Bronisława Pietruszków oraz za Edwarda i Stefanię Kijaków, zam. córka z rodziną;
– o 18. – za śp. Zofię i Czesława Przydział, zam. córka Wanda;
– o 12. – za Parafian.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:

W tygodniku Niedziela polecam: – Patron jedności Ojczyzny – św. Stanisław biskup i męczennik; – Błogosławiona pielęgniarka – Hanna Chrzanowska; – Pierwszy po królu – prymas Polski.
W Gościu Niedzielnym: m.in.: – Komunijne bale? Nie u wszystkich. Znani i lubiani opowiadają, w jaki sposób przygotowali swoje dzieci do Pierwszej Komunii Świętej; – Alfie – jeden z nas. O dziecku, którego historia pokazuje okrucieństwo współczesnego świata.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.