Ogłoszenia 27 maja 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Trójcy

Słowo życia z Ew. św. Mateusza: Jezus przemówił do uczniów tymi słowami: „Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 29 V – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; – 30 V – św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika; – 31 V – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nazywana Uroczystością Bożego Ciała; – 1 VI w I-szy piątek miesiąca, Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa; – 2 VI – w 1-szą sobotę miesiąca Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP.

W czwartek 31 maja w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, o godz. 7.30 w Ojcowie procesja i Msza św.
Proszę o przygotowanie na procesję czterech ołtarzy wystawienia.
Pod krzyżem u stóp zamku ojcowskiego – mieszkańców Złotej Góry, przy budynku- przystanku k. parkingu – mieszkańców części Ojcowa do Doliny Sąspowskiej, przy figurze św. Jana Kantego mieszkańców pozostałej części Ojcowa, przy grocie Matki Bożej – mieszkańców Zazamcza.
Proszę serdecznie o włączenie się w przygotowanie ołtarzy wszystkich parafian. Proszę też o pomoc podczas procesji, którą rozpoczniemy o godz. 7.30.

Zapraszam na procesję dzieci komunijne i dziewczynki do sypania kwiatów.
Następne Msze święte w tym dniu o godz. 10.00 w Ojcowie i o 12.00 w Grodzisku. Nie będzie Mszy św. wieczornej o 18.

– 28 V pn. w Kaplicy św. Br. Alberta o 7. – za Parafian; o 18. w Ojcowie – za śp. Michalinę i Stanisława Filipków oraz za zm. z rodz. Stefańskich i Filipków;
– 29 V wt. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i uwolnienie od złych wspomnień dla Aleksandra;
– 30 V śr. w Grodzisku o 18. – o Boże bł. i uwolnienie od złych wspomnień dla Aleksandra;
– 31 V czwartek.

– o 8. – w int. członków Koła Różańcowego i Margerytek o opiekę Matki Bożej i Boże bł.;
– o 10 – Msza św. dziękczynna w 2 rocz. ślubu Natalii i Konrada Chmiest;
– o 12 – za zm. członków zespołu muzycznego: Wacława, Zbigniewa, Adama, Krzysztofa, Kazimierza, Zdzisława i Mieczysława, zam. Stanisław;
– 1 VI w pt. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i uwolnienie od złych wspomnień dla Aleksandra;
– 2 VI w sob. w Grodzisku o 18. – w int. przyjaciół o zdrowie i Boże bł.;
– 3 VI w niedzielę

– o 8. – o Boże bł. dla rodziny przez wstawiennictwo św. Antoniego;
– o 10. – o Boże bł. i opiekę Bożą dla Stanisławy Boroń z ok. 90 rocz. urodzin i za śp. Tadeusza Boronia;
– o 18. za Parafian;
– o 12. za śp. Piotra Majewskiego.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:
W tygodniku Niedziela min. O godności dziecka utraconego – Prawo rodziców do pożegnania dziecka.
W Gościu Niedzielnym – Radość i prawda Eucharystii. Procesja Bożego Ciała jest aktem adoracji i wyznania wiary w zwycięstwo miłości.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.