29 listopada 2015

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

Słowo życia z Ewangelii św. Łukasza: Jezus powiedział do swoich uczniów: „Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych… Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli … stanąć przed Synem Człowieczym.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła  wspominamy:

– 30 XI – św. Andrzeja Ap., święto,
– 3 XII – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,
– 4 XII – św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników,
– 6 XII – św. Mikołaja bpa, odpust w parafii Skała i Wysocice.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:

– 30 XI pn. w Ojcowie o 17. – o zdrowie i dary Ducha Świętego dla Aleksandra z ok. 1 rocz. urodzin i przyjęcia sakr. chrztu św.;
– 1 XII wt. Msza św. tylko rano o 7. w Kaplicy św. Br. Alberta;
– 2 XII śr. w Grodzisku o 17. – o zdrowie i Boże bł. dla Andrzeja z ok. im.;
– 3 XII czw. w Ojcowie o 17. – int. wolna;
– 4 XII pt. w Ojcowie o 17. – za Parafian;
– 5 XII sb. w Grodzisku o 18.– o zdrowie i Boże bł. dla Szymona w 1rocz. urodz;
– 6 XII niedziela
w Ojcowie:

– o 8. – za śp. Mieczysława, Helenę, Ryszarda Gugulskich, Annę, Jana Kasprzyków, Martę i Mieczysława Morawców;
– o 10. – za śp. Jadwigę i Walentego Gumulów;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Kazimierza i Władysława Dziedziców.

I-szą Niedzielą Adwentu rozpoczęliśmy nowy rok kościelny. Przygotowujemy się przez modlitwę, udział w Mszy św. roratniej i przez rekolekcje do radosnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Dzisiaj Ks. Biskup Ordynariusz obchodzi I-szą rocznicę posługi pasterskiej w diecezji kieleckiej. Naszą modlitwą wypraszajmy potrzebne łaski Boże dla naszego Księdza Biskupa.

W I-szy czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. będziemy się modlić o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
W I-szy piątek miesiąca spowiedź św. w Ojcowie od godz. 16.30, a po Mszy modlitwa do N. Serca Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę będzie można zakupić przy kościele pamiątki świąteczne rozprowadzane przez DPS św. Brata Alberta z Ojcowa. Ponadto świece Pomocy Wigilijne Dzieciom w cenie 5zł. W przyszłą niedzielę zbieramy dodatkowe składki na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W Tygodniku Niedziela polecam artykuły dotyczące pielgrzymki papieża do Afryki: „Papież Franciszek na Czarnym Lądzie.”  Natomiast temat Tygodnika Gość Niedzielny: „Brama miłosierdzia”, wprowadza nas w przeżycie czasu Adwentu.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i licznych łask Bożych.

 KATECHEZA PRZEDMAŁŻEŃSKA

W dniach 27, 28, 29 listopada 2015 w Parafii Ojców-Grodzisko zostanie przeprowadzony cykl katechez dla narzeczonych.

Adres: Grodzisko 5 k/ Skały, kontakt tel. 600 450 334

lub przez stronę www.ojcow-grodzisko.pl.

Harmonogram spotkań:

27 XI pt. 18.00 – 20.00,

28 XI sb.   9.00 – 15.00,

29 XI nd. 15.00 – 17.00.

Serdecznie zapraszam zainteresowanych.

Ks. Stanisław Langner

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.