22 listopada 2015

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Słowo życia z Ewangelii św. Jana: Jezus powiedział do Piłata: „Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła  wspominamy:

– 24 XI – św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy,
– 25 XI – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

– 23 XI pn. w Ojcowie o 17. – za zmarłych zgłoszonych do m. wypominków;
– 24 XI wt. Msza św. tylko rano o 7. w Kaplicy św. Br. Alberta;
– 25 XI śr. w Ojcowie o 17. – za śp. Stanisławę Wojtasik w 20 rocz. śm., Marka Wojtasik, Władysława Bubaka, Mariana Skwar;
– 26 XI czw. w Ojcowie o 17. – o zdrowie i Boże bł. dla Nataniela z ok. 7 rocznicy urodzin, zam. babcia i rodzice;
– 27 XI pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Zygmunta i Stanisławy Kurkiewiczów, za Mikołaja i Agatę Srebnickich;
– 28 XI sb. w Ojcowie o 17. – śp. Adama i Ryszarda Bosaków;
– 29 XI niedziela

– o 8. – za śp. Mariana i Stanisławę Garczyków, Floriana, Kazimierza i Katarzynę Młynarskich;
– o 10. – za śp. Andrzeja i Helenę Starczyńskich;
– o 12. – o Boże bł. w życiu małżeńskim i rodzinnym oraz o zdrowie dla p. Haliny i Józefa Żmudzkich z ok. 50 rocz. ślubu.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok kościelny I-szą Niedz. Adwentu.
Tego dnia Ks. Biskup Ordynariusz obchodzi I-szą rocz. posługi pasterskiej w naszej diecezji. Naszą modlitwą wypraszajmy potrzebne łaski Boże dla naszego Księdza Biskupa.

W dniach 27-29 listopada w Ośrodku w Grodzisku będą przeprowadzone Katechezy Przedmałżeńskie. Zapraszam osoby zainteresowane, informacje szczegółowe w gablocie i na stronie internetowej parafii.

W minioną sobotę 21 listopada obchodziliśmy uroczystość odpustową ku czci bł. Salomei w Grodzisku.
Uroczystości przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim spośród nas, dzięki którym mogliśmy godnie przeżyć tę uroczystość: Paniom Kasprzyk za przygotowanie świątyni, Pani Grażynie Rodek i Chórowi za muzyczną oprawę liturgii oraz osobom, które włączyły się w przygotowanie liturgii.

Dziękuję za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na leczenie Krzysia z porażeniem mózgowym w wysokości 396 zł.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Z Tygodnika Niedziela: „Alarm dla Europy po krwawych atakach w Paryżu. Islamski terror i religia polityczna.”  Natomiast temat Tygodnika Gość Niedzielny: „Dlaczego nie głosicie Ewangelii muzułmanom?”

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i licznych łask Bożych.

ZAPROSZENIE

Zapraszamy wszystkich czcicieli Błogosławionej Salomei na uroczystość odpustową w najbliższą sobotę 21 listopada na godz. 17.00 do kościoła w Grodzisku k/Skały.

Uroczystości będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Kielecki Jan Piotrowski z udziałem zaproszonych Księży. Podczas Mszy świętej śpiew będzie prowadził Chór p. Grażyny Rodek.

Pod koniec liturgii, wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa litanijna do Bł. Salomei i ucałowanie jej relikwii.

Ksiądz Proboszcz Stanisław Langner