15 listopada 2015

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed Ewangelią: „Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła  wspominamy:

– 17 XI – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
– 18 XI – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,
– 19 XI – bł. Salomei, zakonnicy, odpust w Skale,
– 20 XI – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,
– 21 XI – Ofiarowanie NMP, wspomnienie; w Grodzisku uroczystość odpustowa ku czci bł. Salomei, – 22 XI – Urocz. Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

– 16 XI pn. w Ojcowie o 17. – za Parafian;
– 17 XI wt. w Grodzisku o 18.- o Boże bł. i potrzebne łaski dla Juliana z ok. 4- rocznicy urodzin;
– 18 XI śr. w Ojcowie o 17. – za zmarłych zgłoszonych do m. wypominków;
– 19 XI czw. w Grodzisku o 16. – w int. Dobroczyńców Parafii;
– 20 XI pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Ligię, Ewę i Tadeusza Pudzisz;
– 21 XI sb. w Grodzisku o 17. – 1) za Parafian; 2) w int. p. Anny i Zygmunta Adamek o Boże bł. w życiu małżeńskim i rodzinnym z ok. 45 rocz. ślubu; 3) w int. p. Grażyny Rodek i prowadzonego przez nią Chóru.
– 22 XI niedziela

– o 8.00 – o zdrowie i Boże bł. dla Cecylii, Zygmunta i Katarzyny;
– o 10.00 –  w int. Kingi w 18 rocz. urodzin i za śp. Sławomira Tarnówkę;
– o 12.00 – za śp. Jerzego, Sabinę, Urszulę, Marka, Zofię i Stanisława Legut, Bronisławę i Stanisława Leciago.

W sobotę 21 listopada zapraszam serdecznie na uroczystość odpustową ku czci bł. Salomei do Grodziska na godz. 17.

Uroczystości będzie przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Niech na tej uroczystości rodziny parafialnej nikogo nie zabraknie. W piątek, dzień wcześniej, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, w Ojcowie od godz. 16.30.

Dzisiaj składamy dodatkowe ofiary na leczenie Krzysia z porażeniem mózgowym, natomiast w przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na pomoc w organizacji ŚDM-2016 w Krakowie. Dziękuję za ofiary złożone na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” w wysokości 320 zł.

Z Tygodnika Niedziela polecam artykuł: „Dusze czyśćcowe tęsknią za Bogiem”.  Natomiast temat Tygodnika Gość Niedzielny: „Zrobiliśmy, co mogliśmy”. Mija 50 lat, gdy Episkopat Polski wysłał do biskupów niemieckich orędzie o pojednaniu.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i licznych łask Bożych.