8 listopada 2015

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed Ewangelią: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła  wspominamy:

– 9 XI – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, święto,
– 10 XI – św. Leona Wielkiego, papieża i dra Kościoła,
– 11 XI – św. Marcina z Tours, bpa,
– 12 XI – św. Jozafata, bpa i męczennika,
– 13 XI – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

– 9 XI pn. w Kaplicy św. br. Alberta o 7. – za Parafian; – o 17. w Ojcowie – za śp. Marię i Józefa Boroniów;
– 10 XI wt. w Grodzisku o 17.- za śp. Marcina Purzyckiego;
– 11 XI śr. w Ojcowie o 8. – w int. Ojczyzny;
– 12 XI czw. w Ojcowie o 17. – o powrót do zdrowia dla Aleksandra i o Boże bł. dla jego rodziców;
– 13 XI pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Stanisławę Guzik, Zofię Piwowarską, Stanisława i Stanisława Toch;
– 14 XI sb. w Ojcowie o 17. – za śp. Ludwikę Opalską, zam. brat Marian;  – o 18. w Grodzisku – o zdrowie i Boże bł. dla Jolanty i Romana z ok. 50 rocz. urodzin;
– 15 XI niedziela

– o 8. – za śp. Zdzisława Katarzyńskiego z ok. im.;
– o 10.00 –  za śp. Stanisława Płaskiego, zam. rodzina;
– o 12. – za śp. Eugenię i Krzysztofa Kozioł.

Przypominam, że od listopada do kwietnia nie będzie Mszy św. wieczornej w Ojcowie.
Proszę składać na kartkach nazwisk bliskich zmarłych do modlitwy wypominków.

Dzisiaj składamy dodatkowe ofiary na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie
”, natomiast dodatkową składkę na leczenie Krzysia z porażeniem mózgowym przeprowadzimy w przyszłą niedzielę.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Z Tygodnika Niedziela polecam artykuł: Ciągły niepokój na świecie. Nawiązuje on do dokumentu Soboru Watykańskiego II „Nostra aetate”-  o stosunku Kościoła do innych religii.  Tygodnik Gość Niedzielny wskazuje zaś, że patriotyzmu najlepiej uczyć się od tych, którzy sami walczyli za Ojczyznę.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i licznych łask Bożych.