1 listopada 2015

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z 1-go Listu św. Jana Apostoła: „Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i rzeczywiście nimi jesteśmy.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła  wspominamy:

– 2 XI – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych,
– 3 XI – św. Huberta bpa, patrona myśliwych,
– 4 XI – św. Karola Boromeusza bpa.

– 2 XI pn. w Grodzisku o 16. – Procesja z modlitwą za zmarłych i Msza św. za zm. zgłoszonych do modlitwy wypominków oraz za zm. z rodziny Kasprzyków, Katarzyńskich, Srebnickich i Morawców;
– 3 XI wt. w Ojcowie o 17.- o zdrowie i Boże bł. dla Huberta;
– 4 XI śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Władysławę, zam. koledzy Tomasza z boiska;
– 5 XI czw. w Ojcowie o 17. – o Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla Oskara z ok. 1 rocz. urodzin, zam. rodzice i dziadkowie;
– 6 XI pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Julię Hreniak, Janinę Jankowską oraz za zmarłych z rodziny;
– 7 XI sb. w Ojcowie o 14. – ślub Katarzyny Bilskiej i Przemysława Wrony,
– o 17. w Grodzisku – o szczęśliwe rozwiązanie dla córki Anny;
– 8 XI niedziela

– o 8. – za śp. Mariannę, Jana i Franciszka Rogozików;
– o 10.00 –  za śp. Stanisława Morawskiego, zam. rodz. Boroniów;
– o 12.00  – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Członków Koła Łowieckiego „Szarak”, dla ich rodzin oraz za zm. Członów Koła.

Przypominam, że od listopada do kwietnia nie będzie Mszy św. wieczornej w Ojcowie.

Proszę składać na kartkach nazwisk bliskich zmarłych do modlitwy wypominków jednorazowych lub całorocznych.

W przyszłą niedzielę będziemy zbierać dodatkowe ofiary na pomoc na leczenie dla Krzysia.

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na „Noc Świętych” – czuwanie modlitewne ukazujące piękno powołania do świętości. Tegoroczna „Noc Świętych” wpisuje się w cykl spotkań modlitewnych przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Czuwanie modlitewne na cmentarzu w Skale dzisiaj o godz. 18.00.

Tygodnik Gość Niedzielny i Niedziela są wyłożone na ławce przy wyjściu z kościoła. Tygodnik Niedziela oraz Gość Niedzielny ukazują śmierć i powołanie do świętości w świetle naszej wiary.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i licznych łask Bożych.