Ogłoszenia 8 kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego

Słowo życia z Ew. św. Mateusza: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.”

Dzisiejsza niedziela jest świętem patronalnym Caritas. W naszej diecezji główne obchody odbędą się pod przewodnictwem Biskupa Jana Piotrowskiego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kielcach. Wręczone tam zostaną Medale Biskupa Kieleckiego “BEATI MISERICORDES”.
Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna obchody 74 Tygodnia Miłosierdzia. Hasło tegorocznych obchodów “Mocni w Duchu Świętym” nawiązuje do tematyki roku duszpasterskiego.
W poniedziałek 9 kwietnia obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia. Msza św. w Ojcowie o godz. 18.

– 9 IV pn. – w Ojcowie o 18. – za śp. Stanisława i Krzysztofa Ordyków;
– 10 IV wt. w Grodzisku o 18. – za śp. Józefę Wilk;
– 11 IV śr. w Ojcowie o 18. – za śp. Janinę i Mieczysława Jankowskich;
– 12 IV czw. w Ojcowie o 18. – Msza św. do Jezusa Miłosiernego o zdrowie i Boże bł. dla Bartłomieja w 40 rocz. ur. i o opiekę MB Częstochowskiej oraz za śp. Józefa;
– 13 IV w pt. o 7. – Msza św. tylko rano w Kaplicy św. Br. Alberta;
– 14 IV w sob. w Grodzisku o 12. – chrzest przyjmie Eliza Borzędowska; – o 17 w Grodzisku – za śp. Ryszarda Malitę;
– 15 IV w niedzielę

– o 8. – za śp. Katarzynę i Piotra Cupiałów;
– o 10. – za śp. Wacława Boronia w rocz. śm. i za syna Marcina Boronia;
– o 18. – za śp. Eugenię Lisicką w 5 rocz. śm.;
– o 12. – za śp. Helenę i Józefa Nosków, zam. syn z rodziną.

Dziękuję dwóm rodzinom za złożone ofiary po 100 zł na prace w parafii. Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych na spotkanie otwarte – drugie śniadanie wielkanocne dzisiaj na godz. 13.15 do Ośrodka duszpasterskiego w Grodzisku.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:
Najnowsze tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny poświęcają swój główny temat wydania Miłosierdziu Bożemu i św. Siostrze Faustynie. Zachęcam, aby wychodząc z kościoła zabrać ze sobą modlitewnik do św. Siostry Faustyny.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.