Ogłoszenia 21 stycznia 2018r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ewangelii św. Marka: „Jezus mówił: Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: – dzisiaj – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; – 24 I – św. Franciszka Salezego, bpa i dra Kościoła; – 25 I – święto Nawrócenia św. Pawła Ap.; – 26 I – św. biskupów Tymoteusza i Tytusa. Trwamy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan. Prosimy Pana, aby wszyscy ochrzczeni stanowili jedną wspólnotę uczniów Chrystusa.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 22 I pn. w Ojcowie o 17. – za Parafian;
– 23 I wt. w Ojcowie o 17. – o Boże bł., zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla mamy i dziecka oraz o dary Ducha Św. dla rodziców i rodzeństwa;
– od 24 do 26 I Msza św. tylko rano o 7. w Kaplicy św. Br. Alberta w Ojcowie;
– 27 I sb.
– o 10.w Ojcowie – w rocznicę Powstania Styczniowego w int. poległych powstańców, zam. przewodnicy PTTK w Ojcowie;
– o 17 w Ojcowie – o Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla rodziny;
– 28 I w niedzielę
   w Ojcowie:
– o 8. – za śp. Marcina Boronia;
– o 10. – w int. Helenki w 1 rocz. ur. o Boże bł. i zdrowie oraz o Bożą opiekę dla rodziny, zam. rodzice;
   w Grodzisku
– o 12. – za Parafian.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W najnowszej Niedzieli temat numeru: – 24 I – dzień patrona dziennikarzy św. Franciszka Salezego: Czwarta władza jest potrzebna. – Ojcowie niepodległości – Paderewski, współtwórca niepodległej.
W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.: – Rachunek sumienia z ekumenizmu: Otwarcie na innych chrześcijan nie oznacza wyrzekania się katolickiej tożsamości.

Wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich dnia oraz solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.