Ogłoszenia 14 stycznia 2018r.

Słowo życia z 1-go Listu św. Pawła Ap. do Koryntian: „Bracia: Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest przybytkiem Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za wielką bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!”

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: – 17 I – św. Antoniego, opata; – 19 I – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. W dniach od 18 do 25 stycznia będzie trwał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Prośmy Pana, aby wszyscy ochrzczeni stanowili jedną wspólnotę wiary uczniów Chrystusa.

– 15 I pn. w Ojcowie o 17. – o Boże bł., zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla mamy i dziecka oraz o dary Ducha Św. dla rodziców i rodzeństwa;
– 16 I wt. w Ojcowie o 17. – o Boże bł., zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla mamy i dziecka oraz o dary Ducha Św. dla rodziców i rodzeństwa;
– 17 I śr. w Ojcowie o 17. – za śp. Lucjana Bosaka w 20 rocz. śm.;
– 18 I czw. w Ojcowie o 17. – o Boże bł., zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla mamy i dziecka oraz o dary Ducha Św. dla rodziców i rodzeństwa;
– 19 I pt. w Ojcowie o 17. – o Boże bł., zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla mamy i dziecka oraz o dary Ducha Św. dla rodziców i rodzeństwa;
– 20 I sb. w Grodzisku o 15. – za śp. Władysławę i Czesława Ornat;
– 21 I w niedzielę
– o 8. – za śp. Martę i Mieczysława Morawiec, Józefa Dońka i Jana Ochwata;
– o 10. – za śp. Marcina Boronia;
– o 12 – za śp. Annę, Leona Łomnickich i Zdzisława Tarnawskiego.

Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim Parafianom, za możliwość spotkania się podczas kolędy, za wspólną modlitwę i za złożone ofiary na potrzeby parafii.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W najnowszej Niedzieli m.in.: – Na szczytach świata. Polski szturm na K2. To Polacy otworzyli nową epokę w dziejach himalaizmu. – Europejczycy są chrześcijanami – mówi Viktor Orban premier Węgier. – Zupełnie inny świat – na misyjnych drogach w Kamerunie. – Patriotyzm św. Jana Pawła II. „Nie chciejcie Ojczyzny, która was nic nie kosztuje.” W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.: – Boży maratończyk – św. Stanisław Kostka wiedział, czego chce. – To sędzia decyduje o swojej niezawisłości – wywiad z Barbarą Piwnik.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.