27 września 2015

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią: „Słowo Twoje, Panie, jest prawdą, uświęć nas w prawdzie.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła  wspominamy:
– 28 IX – św. Wacława, męczennika;
– 29 IX – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
– 30 IX – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
– 1 X – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
– 2 X – świętych Aniołów Stróżów; z racji I-go piątku miesiąca Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa. Od godz. 16.30 w Ojcowie spowiedź św.
– 4 X – św. Franciszka z Asyżu, dzień modlitwy w int. papieża Franciszka.

– 28 IX pn. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Stanisława Opalskiego, zam. Krystyna z synem z Sosnowca;
– 29 IX wt. w Kaplicy św. Br. Alberta o 7.00 – o Boże bł. i dary Ducha Św. dla Anny i Dariusza w 18 rocz. ślubu; w Ojcowie o 18.00 – za śp. Elżbietę i Adama Błachno, zam. synowie;
– 30 IX śr. w Grodzisku o 18.00 – za śp. Piotra Tarnówkę w 5 rocz. śm.;
– 1 X czw. w Ojcowie o 17.00 – za śp. Ludwikę Opalską, zam. Parafianie;
– 2 X pt. w Ojcowie o 17.00 – za zmarłych z rodz. Katarzyńskich;
– 3 X sb. w Ojcowie o 13.00 – sakrament chrztu św. przyjmie Ksawery Romowicz; o 15.00 w Grodzisku – ślub Aleksandry Rodek i Piotra Barczyńskiego; – o 17.00 w Ojcowie – o zdrowie i Boże bł. dla Teresy i Jerzego;
– 4 X niedziela

– o 8.00 – o Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla członków Koła Różańcowego oraz za zm. członków Koła;
– o 10.00 – o potrzebne łaski w życiu małżeńskim dla Grzegorza i Małgorzaty Wtorków w 10 rocz. ślubu;
– o 16.00 – o Boże bł. i zdrowie dla rodziny z ok. rocz. ślubu Anety i Andrzeja;
– o 12.00 – o potrzebne łaski w życiu małżeńskim i rodzinnym dla Józefy i Władysława Gębali w 45 rocz. ślubu oraz dla Renaty i Jacka Szwajcowskich w 25 rocz. ślubu.

Przypominam, że w październiku, niedzielna Msza św. popołudniowa w Ojcowie, będzie odprawiana o godz. 16.00. Natomiast od listopada do kwietnia nie będzie Mszy św. wieczornej. Miesiąc październik, to czas modlitwy różańcowej. Zapraszam w tym miesiącu na adorację i różaniec codziennie po wieczornej Mszy św.

Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, zbieramy zużyte telefony komórkowe jako pomoc na zakup karetki dla Hospicjum Caritas w Kielcach.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Gość Niedzielny i Niedziela są wyłożone na ławce przy wyjściu z kościoła. W Gościu Niedzielnym polecam rozmowę z abp. Zbigniewem Stankiewiczem: „O problemie uchodźców zalewających Europę i oczekiwaniach wobec synodu o rodzinie”. W Tyg. Niedziela o Światowym Spotkaniu Rodzin w Stanach Zjednoczonych: „Na nowo odkryć miłość”.

Składam serdeczne życzenia zdrowia i Bożego bł. wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia.