20 września 2015

Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Listu św. Jakuba Apostoła: „Owoc zaś sprawiedliwości sieją w pokoju ci, którzy zaprowadzają pokój.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła  wspominamy:
– 21 IX – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
– 23 IX – św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera;
– 25 IX – bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera;
– 26 IX – rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Kielcach, święto.

– 21 IX pn. w Grodzisku o 18.00 – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Eweliny i Jerzego w 16 rocz. ślubu oraz o Bożą opiekę dla dzieci;
– 22 IX wt. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Marię, Piotra Boroniów i za zm. z rodz.;
– 23 IX śr. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Ludwikę Opalską, zam. Parafianie;
– 24 IX czw. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Kazimierę Świerczyńską w 2 rocz. śm. za Jana i Zbigniewa Świerczyńskich, zam. córka Wanda z rodziną;
– 25 IX pt. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Stanisława Opalskiego, zam. Parafinie;
– 26 IX sb. w Ojcowie
– o 14.00 – ślub Moniki Nogieć i Pawła Ostachowskiego;
– o 18.00 – o zdrowie i Boże bł. dla Dominiki i jej dziecka oraz o dary Ducha Św. dla Konrada na drogę dorosłego życia;
– 27 IX niedziela

– o 8.00 – za śp. Dariusza Bołoza w 16 rocz. śm., zam. żona;
– o 10.00 – o potrzebne łaski w życiu małżeńskim dla Dominiki i Marcina w 10 rocz. ślubu;
– o 15.00 – ślub Justyny Bujak i Piotra Żabickiego;
– o 18.00 – za Parafian;
– o 12.00 – za śp. Kazimierza Dziedzica, zam. rodz. Sasulskich i Opala. W czasie Mszy św. chrzest przyjmie Adam Keeling.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Gość Niedzielny i Niedziela są wyłożone na ławce przy wyjściu z kościoła. Temat Gościa Niedzielnego: „Burzenie murów”. O pielgrzymce papieża Franciszka na Kubę i do USA. W Tyg. Niedziela temat numeru: „Wyzwania medialne i zobowiązania wiary.” Na Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Dziękuję z całego serca całej Wspólnocie Parafialnej za modlitwę,
życzenia oraz złożoną ofiarę na potrzeby parafii z okazji moich imienin.

Dziękuję Stowarzyszeniu Przyjaciół Ojcowa za złożoną ofiarę 5 tyś. zł na prace remontowe przy „Kaplicy na Wodzie” w Ojcowie.

Składam serdeczne życzenia zdrowia i Bożego bł. wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia.