13 września 2015

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Listu św. Jakuba Apostoła: „Jaki z tego pożytek skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy sama wiara zdoła go zbawić? … Wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła  wspominamy:
– 14 IX – święto Podwyższenia Krzyża świętego;
– 15 IX – wspomnienie NMP Bolesnej;
– 16 IX – świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa;
– 18 IX – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży.

– 14 IX pn. w Kaplicy św. Br. Alberta o 7.00 – za Parafian; w Ojcowie o 18.00 – o Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla Marceliny Gajdy z ok. przyjęcia chrztu św.;
– 15 IX wt. w Ojcowie o 18.30 – za śp. Ludwikę Opalską, zam. Parafianie;
– 16 IX śr. w Grodzisku o 18.00 – za śp. Stanisława Opalskiego, zam. Parafianie;
– 17 IX czw. w Grodzisku o 17.00 – w int. Gabrysi;  z ok. 1 rocz. urodzin o zdrowie i Boże bł., zam. rodzice i dziadkowie;
– 18 IX pt. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Stanisława Siudy w rocz. śmierci;
– 19 IX sb. w Ojcowie
– o 13.00 – ślub Teresy Gut i Adama Krawczyka;
– o 14.30 w Ojcowie – ślub Iwony Gajdy i Francisa Serruys;
– o 16.00 w Ojcowie – ślub Natalii Sobek i Jakuba Żerdy;
– 20 IX niedziela

– o 8.00 – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Ks. Proboszcza z ok. imienin;
– o 10.00 – za śp. Sławomira Tarnówkę w 6 rocz. śmierci; Podczas Mszy św. przyjmie sak. chrztu św. Aleks Mentel;
– o 18.00 – za śp. Lucynę i Edwarda Madejów;
– o 12.00 – za śp. Michalinę, Mariana Żurek i za zm. wnuka Szymona.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Gość Niedzielny i Niedziela są wyłożone na ławce przy wyjściu z kościoła. Gość Niedzielny: „Nowa wędrówka ludów”. Spór o granice między otwartością a troską o własny dom. W Tyg. Niedziela temat numeru: „Dzieje Krzyża Pańskiego.”

Składam serdeczne życzenia zdrowia i Bożego bł. wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia.