4 października 2015

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią: „Jeżeli miłujemy się wzajemnie, Bóg w nas mieszka i miłość ku Niemu jest w nas doskonała.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła  wspominamy:
– 5 X – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
– 7 X – wspomnienie NMP Różańcowej, odpust w parafii Smardzowice;
– 9 X – bł. Wincentego Kadłubka, bpa, patrona naszej diecezji.

– 5 X pn. w Kaplicy św. Br. Alberta o 7.00 – za Parafian; – w Ojcowie o 17.00 – za śp. Antoniego Tadeusza Boronia w rocz. śmierci;
– 6 X wt. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Józefę Katarzyńską w rocz. śmierci;
– 7 X śr. w Ojcowie o 17.00 – za śp. Mariannę, Mieczysława i Alberta Adamek;
– 8 X czw. w Ojcowie o 17.00 – za śp. Ludwikę Opalską, zam. Parafianie;
– 9 X pt. w Ojcowie o 17.00 – za śp. Mariannę Parzelkę i zmarłych z rodziny;
– 10 X sb. w Ojcowie
– o 13.00 – ślub Marty Węglarz i Szymona Majewskiego;
– o 15.00 w Ojcowie – ślub Urszuli Dubis i Marcina Bakalarskiego;
– o 17.00 w Ojcowie – za śp. Stanisława Płaskiego, zam. mieszkańcy Ojcowa;
– 11 X niedziela
:
– o 8.00 – za śp. Tadeusza Staronia;
– o 10.00 – za śp. Janinę i Mieczysława Kiszków, zam. córka;
– o 16.00 – za Parafian;
– o 12.00 – za śp. Kazimierza Dziedzica, zam. sąsiedzi z Grodziska.

Przypominam, że w październiku, niedzielna Msza św. popołudniowa w Ojcowie, jest odprawiana o godz. 16.00.
Natomiast od listopada do kwietnia nie będzie Mszy św. wieczornej. Miesiąc październik, to czas modlitwy różańcowej. Zapraszam w tym miesiącu na adorację i różaniec codziennie przed lub po wieczornej Mszy św.

Dziękuję osobom, które przekazały zużyte telefony komórkowe na pomoc dla Hospicjum Caritas w Kielcach.
W przyszłą niedzielę będziemy składać dodatkowe ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”  na stypendia dla ubogiej młodzieży.

Tygodnik Gość Niedzielny i Niedziela są wyłożone na ławce przy wyjściu z kościoła. W Tygodniku Niedziela oraz w Gościu Niedzielnym temat numerów to Synod o rodzinie: „Nadzieja i obawy”. Dzisiaj papież Franciszek otwiera obrady Synodu Biskupów poświęconego rodzinie. Dlatego pamiętajmy o modlitwie i intencji tegoż Synodu.

Składam serdeczne życzenia zdrowia i Bożego bł. wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia.