Ogłoszenia 7 maja 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocy

Słowo życia z aklamacji przed Ewangelią: „Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają.”

Dzisiejsza niedziela, to niedziela Dobrego Pasterza. Jest ona Światowym Dniem Modlitwy o Powołania i rozpoczyna Tydzień Modlitwy o Powołania do Służby Bożej w Kościele. Modlimy się też, za przygotowujących się do kapłaństwa alumnów naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Dzisiaj w kościele w Grodzisku obchodzimy odpust ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Prosimy naszego Patrona, aby wypraszał naszej Wspólnocie łaskę żywej wiary i dar jedności.

Miesiąc maj, to miesiąc maryjny. Każdego dnia po wieczornej Mszy św., wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa litanijna do Matki Bożej.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– 8V – św. Stanisława bpa i m., głównego patrona Polski, uroczystość. Msza św. w Grodzisku o 18. – 13V – NMP z Fatimy. W tym dniu obchodzimy 100-ną rocznicę objawień Matki Bożej. Msza św. oraz nabożeństwo fatimskie z modlitwą różańcową i procesją w Grodzisku o 18.

– 8V pn. w Grodzisku o 18.  – Msza św. za Parafian.
– 9V wt. – w Ojcowie o 17. – o zdrowie i Boże bł. dla Marii i Zdzisława Majewskich w 50. rocz. ślubu oraz o Bożą opiekę dla Antosia w 2 rocz. urodzin.
– 10V śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Balbinę, Franciszka Mosurków i za zm. z rodziny;
– 11V czw. Msza św. tylko rano o 7. w kaplicy św. Br. Alberta;
– 12V pt. w Ojcowie o 17. – int. wolna;
– 13V w sob. w Grodzisku o 18. – w int. Amelii Anny z okazji przyjęcia chrztu św. oraz za Annę i Ryszarda;
– 14V w niedzielę

– o 8. – za śp. Zdzisława Katarzyńskiego w 7 rocz. śm.;
– o 10. – za śp. Wacława Knapika w 4 rocz. śm. oraz za Honoratę, Władysława i Stanisława Knapików;
– o 12.  – za śp. Mikołaja Miklasińskiego oraz jego rodziców Jana i Stanisławę.

W dniach 12 – 14 maja w Grodzisku katechezy przedmałżeńskie.
Początek 12 maja w piątek o 18. Program szczegółowy spotkań na str. internetowej Parafii.

– W tygodniku Niedziela polecam: – Podróż jedności i braterstwa – papież Franciszek w Egipcie; – Medjugorie – miejsce wyciszenia i modlitwy. Wywiad z abp Henrykiem Hoserem; – Ciało w niebie. Czy możemy sobie wyobrazić zmartwychwstanie ciała?
– W tygodniku Gość Niedzielny polecam: – Zaduma nad losem Europy – wywiad z kard. Angelo Bagnasco – przewodniczącym Rady Konferencji Episkopatów Europy; – Nie miał względu na osoby – św. Stanisław Biskup i Męczennik; – Leki, które nie leczą. Polacy lubią leczyć się sami…

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.