Ogłoszenia 14 maja 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocy

Słowo życia z Ew. św. Jana: Pan Jezus powiedział do uczniów: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.”

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: – dzisiaj – św. Macieja Ap.; – 15V – św. Zofii; – 16V – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i m., patrona Polski;

Miesiąc maj, to miesiąc maryjny. Każdego dnia po wieczornej Mszy św., wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa litanijna do Matki Bożej.
W przyszłą niedzielę w naszej parafii obchodzimy Dzień Seminaryjny. Będziemy się modlić o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. Składane ofiary na tacę będą przeznaczone na pomoc dla WSD w Kielcach.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 15V pn. w Grodzisku o 17. – w int. Zofii i Zosi z okazji imienin – o Boże bł. i zdrowie;
– 16V wt. – w Ojcowie o 18. – za śp. Helenę Kafel i Jerzego Bienia w rocz. śm.;
– 17V śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Zofię i Czesława Przydział, zam. syn;
– 18V czw. Msza św. tylko rano o 7. w kaplicy św. Br. Alberta za Parafian;
– 19V pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Władysława Taźbirek z ok. im., zam. dzieci z rodziną;
– 20V w sob. w Ojcowie o 18. – w int. Barbary i Antoniego w 3 rocz. ślubu oraz Anny i Pawła w 4 rocz. ślubu – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże bł. dla rodziny;
– 21V w niedzielę
    w Ojcowie:
– o 8. – za śp. Tadeusza Staronia;
– o 10. – za śp. Sławomira Tarnówkę;
– o 18. – za Parafian;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Krystynę Piwowarczyk, zam. pracownicy OPN.

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Katarzyna Tomczyk, c. Stanisława, panna, parafia Jerzmanowice i Michał Knapik, s. Wacława, kawaler, parafia Ojców-Grodzisko, zapowiedź druga. Kto by znał przeszkody w zawarciu tego związku zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela i Gość Niedzielny temat numerów: – Fatima – serce świata. O objawieniach Matki Bożej w Fatimie i kanonizacji dwójki pastuszków.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.