Ogłoszenia 30 kwietnia 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocy

Słowo życia z aklamacji przed Ewangelią: „Panie Jezu, daj nam zrozumieć Pisma, niech pała nasze serce, gdy do nas mówisz.”

III Niedzielę Zmartwychwstania obchodzimy w Kościele jako Niedzielę Biblijną. Jesteśmy zaproszeni, aby przez lekturę Pisma Świętego, odkrywać prawdę o Bogu, który objawia się w Jezusie Chrystusie.

Jutro – 1 maja, w Kaplicy „Na Wodzie” obchodzimy uroczystość odpustową naszego patrona, św. Józefa Rzemieślnika. Msze św. w porządku niedzielnym o godz. 8. 10. 18. w Ojcowie i o 12. w Grodzisku. Tradycyjnie, podczas Mszy św. w Ojcowie modlimy się za kierowców, a po Mszach poświęcenie pojazdów.
Podobnie, 3 maja w Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. w porządku niedzielnym.
W najbliższy czwartek modlitwa o nowe powołania do służby Bożej w Kościele, a w pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. w Ojcowie od godz. 17.30; po Mszy św. modlitwa do Serca Jezusowego. Miesiąc maj, to miesiąc maryjny. Każdego dnia po wieczornej Mszy św., wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa litanijna do Matki Bożej.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: – 1V – św. Józefa Rzemieślnika, uroczystość; – 2 V – św. Atanazego, bpa i dra Kościoła; – 3 V – Uroczystość NMP Królowej Polski; – 4 V – św. Floriana męczennika, patrona strażaków; – 6 V – św. Apostołów Filipa i Jakuba; – 7 V – Niedziela Dobrego Pasterza. W tym dniu w Grodzisku na Mszy o godz. 12., będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci św. Stanisława bpa i męczennika, patrona Polski i kościoła w Grodzisku.

– 1 V pn.

– o 8. – za Parafian i kierowców. Mszę św. odprawi i wygłosi kazanie ks. Wojciech Oczkowicz, wikariusz parafii Sieciechowice;
– o 10. – za śp. Stanisława Gubałę;
– o 18. – za śp. Stanisława i Krzysztofa Ordyk;
– o 12 – za śp. Gerarda Kalarusa, Bronisława i Stanisławę Leciago, Urszulę, Marka, Jerzego i Sabinę Legut;
– o 15.  w Grodzisku – ślub Klaudii Malik i Michała Iwaniak;
-2 V wt. – w Ojcowie o 18. – o zdrowie i Boże bł. dla Krystyny i Mieczysława w 40. rocz. ślubu oraz o Bożą opiekę dla całej rodziny, zam. dzieci;
– 3 V śr.

– o 8. –  w int. Sióstr Różańcowych, o zdrowie i opiekę Matki Bożej;
– o 10. – w 40 rocz. ślubu Krystyny i Tadeusza Kijaków, o zdrowie i Boże bł., zam. córka i syn z rodzinami;
– o 18. –  za śp. Mariana w 8 rocz. śm.;
– o 12. – za śp. Władysława i Kazimierza Dziedziców;
– 4 V czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Helenę Śladowską, zam. rodz. Ziębów;
– 5 V pt. w Ojcowie
– o 16. – ślub Karoliny Koleńskiej i Tomasza Witka;
– o 18. – o zdrowie i Boże bł. dla Ireny Golec i opiekę  Matki Bożej dla rodziny;
– 6V sob. w Ojcowie
– o 16. – ślub Wioletty Staniak i Adriana Marzec;
– o 18. – za śp. Ks. Stanisława Sapielewskiego;
– 7 V niedziela

– o 8. – w dniu imienin za śp. Mariana, Stanisławę, Milenę Garczyków, Floriana, Katarzynę i Kazimierza Młynarskich;
– o 10. – za śp. Kazimierę, Stanisława Miodek i za zm. rodziców; podczas Mszy św. chrzest przyjmie Amelia Anna Ziobro;
– o 12. – w int. Kajetana i jego rodziców, o zdrowie i Boże bł.; podczas Mszy św. chrzest przyjmie Helena Ostroga.

W dniach 12 – 14 maja w Grodzisku katechezy przedmałżeńskie. Program spotkań na str. internetowej Parafii Ojców – Grodziski.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela temat numeru – Królowa Polski. Po pobycie na jasnej Górze o. św. Franciszek powiedział: „Przed obrazem matki Bożej otrzymałem dar spojrzenia Matki. Temat Gościa Niedzielnego – Jak zdobyć dla Jezusa współczesną młodzież?

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.