Ogłoszenia 9 lipca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ew. św. Mateusza: Jezus powiedział: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 11 VII – św. Benedykta, opata, patrona Europy, święto; – 12 VII – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika; – 13 VII – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; W tym dniu Msza św. połączona z nabożeństwem fatimskim w Grodzisku o 18. – 15 VII – św. Bonawentury, bpa i dra Kościoła.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:

– 10 VII pn. Msza św. tylko rano w Kaplicy św. Br. Alberta o 7.;
– 11 VII wt. w Ojcowie o 18. – za Parafian;
– 12 VII śr. w Ojcowie o 18. – o Boże bł., zdrowie i dary Ducha Świętego dla Katarzyny z ok. rocz. urodzin;
– 13 VII czw. w Grodzisku o 18. – intencja wolna;
– 14 VII pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Martę i Kazimierza Grzegorza Blasińskich;
– 15 VII sob. w Ojcowie o 16. – ślub Karoliny Starczyńskiej i Jakuba Kiseła; – w Grodzisku o 18. – o Boże bł. i zdrowie dla Franciszka w 1 rocz. urodzin oraz dla Laury w 5 rocz. urodzin;
– 16 VII niedziela
w Ojcowie

– o 8. – za śp. Józefę, Stefana i Jerzego Krzynuwek, Marię i Edwarda Synowskich oraz Józefę Siudy;
– o 10. – Msza św. dziękczynna w 45 rocz. ślubu Bożeny i Tadeusza z prośbą o Boże bł. i potrzebne łaski, zamówiły dzieci z rodzinami;
– o 18 – za śp. Włodzimierza Żurka i jego rodziców;
w Grodzisku
– o 12. – Msza św. dziękczynna z ok. 7 rocz. urodzin Wiktorii i 45 rocz. urodzin Remigiusza, o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski.
Dodatkowo w Ojcowie o 14. – ślub Magdaleny Przeniosło i Pawła Wróbla.

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Dominik Jakubek, parafia tutejsza i Kinga Opala, parafia Sąspów, zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach w zawarciu tego związku, jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Gazety są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
W Gościu Niedzielnym temat wydania: Wołyń – Rany niezagojone. Ból, jaki po 80 latach sprawia Polakom wspomnienie rzezi wołyńskiej, wskazuje, że jest ona wciąż krwawiącą raną. Jednak obecna sytuacja na Ukrainie daje nadzieję na pojednanie.
W Tygodniku Niedziela polecam: Apostazja i co dalej? Jakie są konsekwencje apostazji spowodowane kryzysem wiary i jakie są możliwości powrotu do Kościoła?

Życzę dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji. Zachęcam, aby dzieci, młodzież i rodzice, podczas letniego wypoczynku, pamiętali o modlitwie i niedzielnej Mszy św. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych darów Ducha Świętego.