Ogłoszenia 2 lipca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ew. św. Mateusza: Jezus powiedział do swoich uczniów: „Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 3 VII – św. Tomasza Ap., święto; – 6 VII – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; – 8 VII – św. Jana z Dukli, kapłana.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
W czwartek po Mszy św., adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa o nowe i święte powołania do służby w Kościele.
W piątek przed Mszą św., ok. 17.30 w Ojcowie, możliwość spowiedzi, a po Mszy św., adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa do Serca Jezusowego. Zapraszam.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 3 VII pn. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i zdrowie dla Marii w 70 rocz. ur., zam. dzieci;
– 4 VII wt. w Ojcowie o 18. – w int. Wiktorii z ok. 18 rocz. ur., o Boże bł. i dary Ducha Świętego, zam. rodzice i siostry;
– 5 VII śr. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Jolanty i Rafała Opalskich w 20 rocz. ślubu;
– 6 VII czw. w Ojcowie o 15. – ślub Patrycji Pieczka i Michała Wójcika; – o 18. – przez wstawiennictwo Matki Bożej o Boże bł. i zdrowie dla Zofii Mosur i Marii Gubały;
– 7 VII pt. w Ojcowie o 16. – chrzest Teodora Zięciaka; – o 18. – za śp. Daniela Wilczyńskiego;
– 8 VII sob. w Grodzisku o 18 – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Anny i Marcina w 10 rocz. ślubu oraz dla dzieci Emilii w 1 rocz. ur. i Eryka w 6 rocz. ur.;
– 9 VII niedziela
w Ojcowie

– o 8. – za śp. Leona i Genowefę Baranków, zam. bratanek Mirosław;
– o 10. – za śp. zm. z rodz. Szczęsnych;
– o 18 – za śp. Leszka Krzemienia w 30 rocz. śm., zam. rodzina;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. zm. z rodzin Mosurów i Morawskich.

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Dominik Jakubek, parafia tutejsza i Kinga Opala, parafia Sąspów, zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach w zawarciu tego związku, jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Gazety są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
W Gościu Niedzielnym temat wydania: Wesprzeć i przytulić. Działalność pro-life, to nie tylko walka o zakaz aborcji, ale to niezliczone inicjatywy pomocy kobietom.
W Tygodniku Niedziela, temat główny: Sojusznik czy wróg? Czy sztuczna inteligencja zmieni nasz świat?

Życzę dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji. Zachęcam, aby dzieci, młodzież i rodzice, podczas letniego wypoczynku, pamiętali o modlitwie i niedzielnej Mszy św. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych darów Ducha Świętego.