Ogłoszenia 7 maja 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocy

Słowo życia z Ew. św. Jana: „Jezus powiedział: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie”.

Miesiąc maj, to czas modlitwy maryjnej.
Przy adoracji Najśw. Sakramentu, codziennie modlimy się litanią do Matki Bożej. – 8 V w poniedziałek, w naszej parafii, obchodzimy uroczystość odpustową ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski. Św. Stanisław jest współpatronem kościoła w Grodzisku. Msza św. odpustowa o godz. 18. w Grodzisku. – 9 V – święto NMP Matki Łaski Bożej. – 13 V – NMP z Fatimy. W tym dniu Msza św. z nabożeństwem fatimskim w Grodzisku o godz. 18., zapraszam. W przyszłą niedzielę obchodzimy w naszej parafii Dzień Seminaryjny, będziemy się modlić o nowe powołania do służby Bożej w Kościele i złożymy ofiary na pomoc WSD naszej diecezji.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:

– 8 V pon. w Grodzisku o 18. – za Parafian;
­­- 9 V wt. w Ojcowie o 18 – w int. Emilii Grzywnowicz o Boże bł. i zdrowie z ok. 3 rocz. urodzin, zam. rodzice;
– 10 V śr. w Ojcowie o 18. – za śp. Stanislawa Woszczka i Józefa Kalińskiego;
– 11 V czw. Msza św. tylko rano o 7 w Kaplicy św. Br. Alberta;
– 12 V pt. w Ojcowie o 18. – o zdrowie, Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla Patryka, Zuzanny i Filipa, z ok. rocz. urodzin;
– 13 V sob. w Ojcowie o 12. – chrzest Mateusza Ciszewskiego; – o 18. w Grodzisku – w intencji Przyjaciół, o Boże bł. i opiekę MB.;
– 14 V niedziela
w Ojcowie

– o 8. – za śp. Zdzisława Katarzyńskiego w 18 rocz. śm.;
– o 10. – za Parafian;
– o 18 – o Boże bł. i potrzebne dary Ducha Św. dla Izabeli i Krystiana w 1 rocz. ślubu;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Stanisława i Kazimierę Miodek.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
Gazety są wyłożone przy wyjściu z kościoła. W Gościu Niedzielnym temat główny: 1-sza Komunia św. Jak trafić przez dzieci do rodziców.
W Tygodniku Niedziela: Objawienia MB. i ich sens w życiu Kościoła.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych darów Ducha Świętego.