Ogłoszenia 30 kwietnia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocy

Słowo życia z Ew. św. Jana: „Jezus powiedział: Ja jestem bramą owiec… Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony”.

Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitwy o Powołania w Kościele. Jutro zaczyna się maj, miesiąc modlitwy maryjnej. Przy adoracji Najśw. Sakramentu będziemy się modlić modlitwą litanijną do Matki Bożej. – 1 V, w naszej parafii, obchodzimy uroczystość odpustową ku czci św. Józefa Rzemieślnika, patrona kaplicy w Ojcowie. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów. – 2 V – św. Atanazego, bpa i dra Kościoła. – 3 V – Uroczystość NMP Królowej Polski. – 4 V – św. Floriana, męczennika, partona strażaków. – 6 V – święto św. Ap. Filipa i Jakuba.
W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek od 17.30 możliwość spowiedzi w kaplicy w Ojcowie i modlitwa do Serca Jezusowego.

– 1 V pon. w Ojcowie o 8. – za Parafian; ­- o 10 – za śp. Jerzego, Genowefę i Jerzego Sewerynów oraz za zm. z rodziny; – o 18 – za śp. Krystynę Bień, zam. syn Zbigniew z rodz.;
­- 2 V wt. w Ojcowie o 14. – ślub Izabelli Nicek i Szymona Obońskiego; – o 18 – w int. Piotra Gądka o Boże bł. i zdrowie z ok. 1 – rocz. urodzin;
– 3 V środa

– o 8. – za śp. Kazimierza Banasika;
– o 10. – za śp. Wojciecha i Antoninę Nabielskich, Stanisława i Stanisławę Seweryn, zam. wnuczka Ela;
– o 18. – o zdrowie i Boże bł. dla wnuków: maturzystów Michała i Jakuba oraz dla Mai, Julii, Emmy, Hany i Adasia;
w Grodzisku o 12 – o Boże bł. i zdrowie dla dla Laury w 2 rocz. urodzin, zam. rodzice i dziadkowie;
– 4 V czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Andrzeja Kapustę;
– 5 V pt. w Ojcowie o 18. – o zdrowie, Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla Adama;
– 6 V sob. w Ojcowie o 12. – chrzest Stefana Jabłońskiego; – o 18. – za śp. Krzysztofa Łagodę;
– 7 V niedziela

– o 8. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Stanisławy, Tomasza i Stanisławy;
– o 10. – w int. Zofii z ok. im. i rocz. urodzin o zdrowie i Boże bł.;
– o 18 – za śp. Stanisława Basonia;
– w o 12. – za śp. Eugenię w 8 rocz. śm., Bronisława i Helenę Pietruszków, Stefanię i Edwarda Kijaków, zam. córka Krystyna.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Gazety są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych darów Ducha Świętego.