Ogłoszenia 23 kwietnia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocy

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą ewangelią:„Panie Jezu, daj nam zrozumieć Pisma, niech pała nasze serce, gdy do nas mówisz”.

Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną. Rozpoczyna ona Tydzień Biblijny, który jest czasem pochylenia się nad słowem Bożym i odkrycia jego obecności w naszym życiu. – Jutro obchodzimy Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. – 25 IV – święto św. Marka Ewangelisty. – 29 IV – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i dra Kościoła, patronki Europy oraz Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 24 IV pon. w Ojcowie o 18. – za Parafian; ­
– 25 IV wt. o 18 w Ojcowie – o Boże bł. i opiekę św. Jakuba Ap. dla pielgrzymów Drogi Jakubowej, a szczególnie dla Ryszarda z Portugali;
– 26 IV śr. – Msza św. tylko rano o 7. w Kaplicy św. Br. Alberta;
– 27 IV czw. w Ojcowie o 18 – za śp. Janinę i Mariana Rydzoniów;
– 28 IV pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Zofię Siudy i Małgorzatę Natkaniec;
– 29 IV sob. w Grodzisku o 16. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Kai Strony w 2 rocz. urodzin; – w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski na dalsze lata życia dla Teresy i Andrzeja Tokarczyków w 50 rocz. ślubu;
– 30 IV niedziela
w Ojcowie

– o 8. – za śp. Tadeusza w 5 rocz. śm. i Władysława Jasińskich;
– o 10. – za śp. Irenę w rocz. śm. oraz za Władysława, Jacka Krawczyków i za zm. z rodziny;
– o 18 – za Parafian;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Barbarę i Grzegorza Zadęckich.

Z prasy katolickiej:
W Tygodniku Gość Niedzielny polecam artykuł: Słowo Boże u ludzi słowa. To kilka świadectw ludzi ze świata kultury o obecności słowa Bożego w ich życiu.
W Tygodniku Niedziela temat numeru: Skąd ta agresja? O agresji wśród młodzieży oraz jak jej zaradzić.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych darów Ducha Świętego.