Ogłoszenia 16 kwietnia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego

Słowo życia z Ew. św. Jana: Jezus powiedział do uczniów: „Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. … Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”.

Dzisiaj obchodzimy Miłosierdzia Bożego, ustanowioną przez św. Jana Pawła II w 2000 roku podczas kanonizacji śr. Faustyny Kowalskiej. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj też przypada Międzynarodowe Święto Caritas.
Zaczerpnijmy ze źródła Bożego Miłosierdzia, przez sakrament pokuty i pojednania, Komunię św. oraz koronkę do Bożego Miłosierdzia.
18 kwietnia przypada 25 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Mariana Florczyka, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
Dziękuję za wszystkie ofiary na prace w Parafii. Bóg zapłać!

– 17 IV pon. w Grodzisku 17. – za Parafian; ­
– 18 IV wt. Msza św. tylko rano o 7. w Kaplicy św. Br. Alberta;
– 19 IV śr. w Ojcowie o 18. – za śp. Stanisława i Krystynę Welców w 1 i 5 rocz. śm., zam. syn Marcin;
– 20 IV czw. w Ojcowie o 18 – za śp. Miriam Kamak;
– 21 IV pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Roberta Leszczyńskiego, zam. siostra Agata z rodz. i mama;
– 22 IV sob. w Ojcowie o 18. – za śp. Jerzego Łukasika z ok. im.;
– 23 IV niedziela

– o 8. – za śp. Annę, Stanisławę i Stanisława Rogóż;
– o 10. – za śp. zm. z rodz. Kopcińskich;
– o 18 – za śp. Eugenię Lisicką w 10 rocz. śm., Henrykę Gądek i Marię Gorajczyk;
– o 12. – za Parafian.

Z prasy katolickiej:
W Tygodniku Gość Niedzielny temat główny: Miłosierdzie. Dlaczego Bóg domaga się okazywania miłosierdzia bliźnim zawsze i wszędzie?
W Tygodniku Niedziela temat numeru: Smutek Boga. Kiedy pytamy o smutek Boga, zazwyczaj patrzymy w głąb siebie i zastanawiamy się nad tym, co nas zasmuca.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask.